חופש התנועה בידי רבנים

חדו"ש: הכניעה לחרדים מובילה להקמת מדינת הלכה

ראש הממשלה הורה על הפסקת עבודות התשתית ברכבת בסוף השבוע, בלחץ הסיעות החרדיות. הפעילות בקו תל אביב-חיפה הופסקה מיום שישי עד יום ראשון בערב

שר התחבורה, ישראל כץ, בכנס הרצליה 2016. צילום: עדי כהן צדק, ויקיפדיהשר התחבורה, ישראל כץ, בכנס הרצליה 2016. צילום: עדי כהן צדק, ויקיפדיה

כמה עשרות מפגינים מחו אתמול בערב על הפסקת עבודות התשתית ברכבת בסוף השבוע. העבודות הופסקו בהוראת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות לחץ של הסיעות החרדיות בכנסת. בעקבות עצירת העבודות הופסקה הפעילות בקו הרכבת תל אביב-חיפה עד ליום ראשון בערב ותחנת הרכבת בנתב"ג מושבתת עד היום ב-5:00.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "הכניעה ללחצי החרדים מובילה אותנו היישר לעבר הקמתה של מדינת הלכה. קיימת התעלמות מוחלטת מהציבור ומצרכיו. המפלגות החרדיות הוכיחו פעם נוספת שהן משרתות סקטור אחד בלבד, ומבחינתן – ששאר הציבור יישא בתוצאות סחיטתן ובעלותה. לא בקדושת השבת מדובר, אלא בקדושת הקואליציה".

הרב אורי רגב: יש לדחות את הרעיון ההזוי שהרבנות היא שתקבע מהן עבודות חיוניות הדרושות לבטיחות

רגב הוסיף: "יש לדחות את הרעיון ההזוי שהרבנות היא שתקבע מהן עבודות חיוניות הדרושות לבטיחות, שהימנעות מהן עלולה לסכן חיים. לא ייתכן שרבנים יכתיבו את היקפו של חופש התנועה בישראל".

ח"כ תמר זנדברג ממרצ אמרה ל"כלכליסט": "לא זכורה לי כניעה מבישה כל כך, שהזיקה כל כך לרבים כל כך. עשרות אלפי אנשים משותקים מנסיעה, כמו פיונים על לוח המשחק של נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ והשר יעקב ליצמן".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הגישה עתירה לבג"ץ נגד הפסקת העבודות. חברי כנסת מהאופוזיציה אספו חתימות בדרישה שמליאת הכנסת תדון בעבודות ברכבת בפגרת הקיץ.

לידיעה ב"כלכליסט"איך תוכל לפעול?