גינוי לאלימות

הרב רגב קורא: מאבק למען חופש דת – ללא כל אלימות

מנכ"ל חדו"ש: המאבק נגד כפייה דתית והדרת נשים חייב להיעשות בדרכים סובלניות

מנכ''ל חדו''ש הרב עו''ד אורי רגב בהפגנה של פורום ירושלים החופשית 28.11.2009מנכ''ל חדו''ש, הרב עו''ד אורי רגב, בהפגנה של פורום ירושלים החופשית

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, קרא לציבור "להימנע מכל גילויי חוסר סובלנות ואלימות כלפי חרדים". לדברי רגב, "המאבק נגד כפייה דתית והדרת נשים חייב להיעשות בדרכים סובלניות, מתוך שמירה קפדנית על החוק. אסור להילחם באלימות באמצעות אלימות ואסור להילחם ביריקות ועלבונות באמצעות יריקות ועלבונות. גם אם נראה שהתקשורת החרדית מנפחת את התופעה לצורכי תעמולה, כל גילוי של בריונות רק יזיק לחופש הדת והמצפון. יש לקוות שהמשטרה ורשויות אכיפת החוק יתמודדו עם התופעה בתקיפות ובמהירות, במקביל למאבק לשים קץ לבריונות הדרת הנשים".

רגב מדגיש, עם זאת, ש"יש להמשיך במאבק נגד הדרת הנשים. בינתים היינו עסוקים בעיקר בזעזוע ובמעט מדי מעשים. הגיע הזמן לצעדים מעשיים וממשיים".

גם אם נראה שהתקשורת החרדית מנפחת את התופעה לצורכי תעמולה, כל גילוי של בריונות רק יזיק לחופש הדת והמצפון

רגב התייחס לפרסומים שהתרבו לאחרונה בתקשורת החרדית, שבהם תוארו התנכלויות לחרדים.

גם בתנועת "ישראל חופשית" מגנים אלימות כלפי חרדים, שתוארה בפרסומים בעיתונות החרדית. "תנועת ישראל חופשית מגנה בחריפות תגובות נאצה, התלהמות ואלימות מכל סוג שהוא כנגד הציבור החרדי, אין שום מקום לצאת נגד המגזר החרדי בכללותו", נאמר בהודעה שפרסמה התנועה. "בכל ציבור וחברה יש טוב ויש רע, יש מתונים ויש קיצונים, חובתנו כאזרחי המדינה לצאת נגד קיצוניות, אלימות וכפייה דתית ולשמור על ערכי החופש והשוויון במדינת ישראל".

ראו ידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?