לוח זמנים קצר

בית ספר חרדי מוקם בשטח של תיכון חילוני בקרית גת

בשטח תיכון רבין החילוני החלו עבודות הכנה לקראת הצבתם של קרוואנים המיועדים לתלמידים מחסידות גור

פארק בקרית גת. צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection projectפארק בקרית גת (צילום אילוסטרציה). צילום: Lehava Center Qiryat Gat via PikiWiki Israel free image collection project

לקראת תחילת שנת הלימודים נודע להורים שילדיהם לומדים בתיכון הממלכתי רבין בקרית גת כי בשטח בית הספר החלו להתבצע עבודות תשתית לקראת הצבת חמישה קרוואנים לתלמידים חרדים מחסידות גור.

לפי ידיעה ב-ynet, בפועל יוקם בית ספר חרדי בתוך בית הספר החילוני ובין התלמידים לא תהיה הפרדה כלשהי. צוות המורים וועד המורים בתיכון רבין לא ידעו כלל על העבודות להעברת בית הספר החרדי לשטח המוסד הממלכתי. נציגי ההורים דרשו שלשום מעיריית קרית גת להסביר את המהלך. ההורים הביעו חשש מההשלכות שעשויות להיות למגע בין שתי קבוצות האוכלוסייה השונות, שביניהן לא תהיה הפרדה.

יו"ר ועד ההורים בתיכון, מנשה כהן, אמר: "מבחינתנו זאת חציית קו אדום. אני לא רואה דרך שבה תלמידים חילונים

יו"ר ועד ההורים: אנחנו מתכוונים למנוע את הצבת הקרוואנים, ואם נצטרך – נשבית את בית הספר

ותלמידים מחסידי גור ילמדו יחד באותו בית ספר... זה ניסיון של ראש העיר להביא לסגירת בית הספר ולפיזורם של 600 תלמידים במוסדות חינוך אחרים... אנחנו מתכוונים להיאבק ולמנוע את הצבת הקרוואנים, ואם נצטרך – נשבית את בית הספר".

מעיריית קריית גת נמסר בתגובה: "הגידול במספר התלמידים בעיר מעמיד את העירייה מול מציאות שבה עליה לפתוח כיתות חדשות בלוח זמנים קצר ומאלץ אותה להשתמש במבנים יבילים עד לבניית מבני קבע חדשים שיהלמו את הגידול באוכלוסיית העיר, בד בבד עם מוסדות החינוך החדשים הנבנים ברובעי המגורים החדשים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?