דעת תורה

משרד הדתות תומך ברבנים שהתייצבו לצד הרב לוינשטיין

מנכ"ל המשרד לשירותי דת הבהיר לתנועת ישראל חופשית כי איש מהרבנים שחתמו על עצומת תמיכה ברב יגאל לוינשטיין, שכינה את חברי קהילת הלהט"ב "סוטים", לא יוזמן לשימוש

שר הדתות, דוד אזולאי מש''ס. צילום: אבי אוחיון, לע''משר הדתות, דוד אזולאי . צילום: אבי אוחיון, לע''מ

300 רבנים שחתמו על עצומת תמיכה ברב יגאל לוינשטיין, שאמר כי הומואים הם "סוטים" לא יידרשו לעבור שימוע במשרד לשירותי דת. כזכור, בחודש שעבר אמר הרב לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, כי "הגאים הם סוטים שמטריפים את המדינה".

בעקבות הסערה שעוררה התבטאות זאת חתמו 300 רבנים על עצומה, שבה קראו לתמוך ברב לוינשטיין וב"כל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנה לתורה ולחז"ל, ללא משוא פנים וללא התנצלות".

תנועת ישראל חופשית דרשה מהמשרד לשירותי דת לערוך שימוע לרבנים הכפופים לו, שחתמו על המכתב. ביניהם יש רבני ערים ורבני שכונות, המקבלים משכורת מהממשלה. בתגובה כתב מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עודד פלוס: "רבנים נדרשים להביא את מה שמכונה 'דעת תורה' או 'השקפה הלכתית' גם בסוגיות רגישות. וגם אז שומה עליהם לדבר ולהביע דעה באופן נאות ומכבד, אלא אם הם סבורים שמן הראוי שתיאמר

מיקי גיצין: מתגובת משרד הדתות משתמע כאילו כל רב רשאי להגיד כל דבר שירצה, וזה לא משנה במי הוא פוגע

אמירה נחרצת שלא תותיר מקום לספק".

בראיון ל-ynet אומר מנכ"ל ישראל חופשית, מיקי גיצין: "הדברים של הרב לוינשטיין היו חמורים, אבל הדברים של מנכ"ל המשרד חמורים שבעתיים". לדבריו, ממכתבו של פלוס משתמע כאילו "הדברים של הרב לוינשטיין הם המדיניות של המשרד".

גיצין מוסיף, כי מתגובת המשרד משתמע כאילו "כל רב רשאי להגיד כל דבר שירצה, וזה לא משנה במי הוא פוגע... אנחנו צריכים לזכור שבמקרה של הרבנים האלה מדובר בעובדי מדינה, הם פקידים... כמו שלא היינו מאפשרים למנהלת אגף במשרד החינוך או התרבות לעשות  את זה, אנחנו לא יכולים לאפשר את זה לרבנים".

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "מנכ"ל המשרד עומד מאחורי תוכן מכתבו"

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?