טבילה במסווה

10 מ' ש' "לחיזוק התפוצות" ייועדו למקוואות רפורמיים

ועדת הכספים אישרה את העברת הכסף, כדי לבנות מקוואות שישרתו את הזרמים הפלורליסטיים, לאחר אישור החוק המונע מהם לטבול במקוואות ציבוריים

ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת 10.03.2014 צילום: פלאש 90ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת. צילום: פלאש 90

ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול העברת 10 מיליון שקל לבניית מקוואות שישרתו את הזרמים הפלורליסטיים. עם זאת, בהחלטה נקבע כי הכסף ייועד ל"חיזוק יהדות התפוצות".

לפני כשבועיים אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את חוק המקוואות שיזם יו"ר ועדת הכספים, משה גפני מיהדות התורה. החוק מונע טבילה של רפורמים וקונסרבטיבים במקוואות ציבוריים שמפעילות המועצות הדתיות. הסכום שאישרה ועדת הכספים אתמול יאפשר לבנות מקוואות לרפורמים ולקונסרבטיבים.

חוק המקוואות ייכנס לתוקף בעוד תשעה חודשים, מציין אתר "כיפה". הסוכנות היהודית התחייבה כי בפרק זמן זה יוקמו

חוק המקוואות ייכנס לתוקף בעוד תשעה חודשים. הסוכנות היהודית התחייבה כי בפרק זמן זה יוקמו ארבעה מקוואות לנשים קונסרבטיביות ורפורמיות

ארבעה מקוואות המיועדים לנשים קונסרבטיביות ורפורמיות.

בדיון בוועדת הכספים אמרה חברת הכנסת עליזה לביא מיש עתיד: "אלמלא ההליך הלא דמוקרטי שביקש לעקוף את פסיקת בג"ץ ולהדיר קבוצות ממקוואות ציבוריים, לא היה נדרש גפני לאלתורים שונים להעברתם של כספים ייעודיים לזרמים הפלורליסטיים".

לביא הוסיפה, עם זאת, כי היא מברכת על כך שהמדינה סיפקה חלופה סבירה לרפורמים ולקונסרבטיבים. "את שירותי הדת בישראל צריך להרחיב ולשפר ולא לצמצם, ואני מקווה שזהו צעד ראשון בכיוון להשבת היהדות לדרכה האמיתית – מכילה ומסבירת פנים", אמרה לביא.

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?