התאגיד – לא כאן

תושבי הר נוף: תאגיד השידור יגרום חילול שבת

התושבים מתנגדים לכוונה לשכן את אולפני התאגיד החדש בכניסה לשכונה החרדית

שכונת הר נוף בירושלים. צילום: יעקב, ויקיפדיהשכונת הר נוף בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב, ויקיפדיה

תושבי שכונת הר נוף יוצאים למאבק נגד תאגיד השידור החדש, "כאן", שאולפניו מוקמים בימים אלה בכניסה לשכונה החרדית הירושלמית. התאגיד ישדר גם בשבת והתושבים חוששים כי מסיבה זו ייגרם חילול שבת באזור.

תאגיד השידור קנה מבנה בסוף רחוב כנפי נשרים, צמוד לכניסה להר נוף ולמתחם האוטובוסים של אגד. תושבי השכונה, שהבינו לאחרונה שהבניין הסמוך למתחם האוטובוסים של אגד עתיד לשמש את התאגיד, הביעו זעם בגלל החשש חילול השבת ההמוני הצפוי. מידע על מיקומם של אולפני התאגיד פורסם בשבוע בציוץ בטוויטר שפרסמו אנשי ניו-מדיה של התאגיד.

"כיכר השבת" מדווח כי בימים הקרובים יתכנסו רבני שכונת הר נוף וגבעת שאול וידונו בדרכי הפעולה שינקטו נגד הקמת אולפני התאגיד בכניסה לשכונה. אחד העסקנים שמובילים את המאבק אמר: "לא ייתכן שלא יתחשבו בתושבים החרדים ויקימו

לא ייתכן שלא יתחשבו בתושבים החרדים ויקימו אולפנים בלב שכונה חרדית, תוך רמיסת כבוד השבת

אולפנים בלב שכונה חרדית, תוך רמיסת כבוד השבת". בשלב זה לא ברור אם הרבנים יחליטו לנקוט צעדי מחאה אקטיביים נגד התאגיד. ייתכן אף שידרשו כי חברי הכנסת והשרים החרדים יתערבו ויפעלו לסיכול פעילותו של התאגיד במבנה המיועד לו.

האולפנים עתידים לפעול במבנה המוקם בימים אלו, שאמור להתאכלס עד סוף 2016. תאגיד השידור החדש כבר מבצע שידורי ניסיון באינטרנט.

בשבועות האחרונים החליט ראש הממשלה ושר התקשורת, בנימין נתניהו לדחות את מועד פתיחתו לתחילת 2017. ההחלטה גררה טענות כי מדובר בניסיון לסתימת פיות של עיתונאים שהצטרפו לתאגיד החדש.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?