אין לנו תעודות

חרדים נגד ביטול הליבה: "מגיע לנו לדעת אנגלית"

בעקבות אישור הצעת החוק המבטלת את חובת לימודי הליבה במוסדות הפטור תקפו עיתונאים את המפלגות החרדיות

ילדים בתלמוד תורה בביתר עילית בתחילת שנת הלימודים תשעג 19.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgילדים בתלמוד תורה בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עיתונאים חרדים מתחו אתמול ביקורת על הממסד החרדי, על יהדות התורה וש"ס, לאחר שוועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק המבטלת את חובת לימודי הליבה במוסדות הפטור החרדיים.

בפוסט בפייסבוק כתב שדר רדיו קול חי אשר גרייבר: "כאדם שגדל בעולם החרדי ובמוסדות החרדיים, ובחר בחיי עבודה אך מאידך בחיים עם ערך לדת ולתורה אני שואל למה? למה לא מגיע לי ולעוד רבים לדעת אנגלית בסיסית? דואגים לומר לנו, שהגמרא מחכימה אותנו ואין מה שיעמוד בפנינו. וזה אולי נכון. אבל העולם הזה דורש תעודות, דורש הוכחות.! ולנו אין!!!!"

גרייבר תקף את הפוליטיקאים החרדים. "מה שיותר מכעיס, זו העובדה שהמפלגות החרדיות בזמן הבחירות מנסות להוכיח עד כמה הן ליברליות ותומכות גם בצד העובד, בעוד במציאות הן נלחמות נגד חוק לימודי הליבה".

בנו של עורך "יתד נאמן" בני רבינוביץ צייץ בטוויטר: "שוק התעסוקה כיום דורש כישורים מסוימים. פעם היו צריכים לדעת

גרייבר: המפלגות החרדיות בזמן הבחירות מנסות להוכיח שהן תומכות גם בצד העובד, בעוד במציאות הן נלחמות נגד חוק לימודי הליבה

לחטוב עצים, היום צריך לדעת אנגלית ומתמטיקה".

אתר "קוקר" מציין כי רבינוביץ פרסם תגובה לא אופיינית. "ילד קשקשן. אתה תסיים את התואר שלך בלי בעיה. אבל את מה שרכשת בשנות לימודיך בתלמוד תורה ובישיבה לא תוכל כבר לרכוש לעולם", כתב עורך "יתד נאמן".

גם חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה תקף את ההחלטה, אבל הפנה את ביקורתו נגד הממסד הממלכתי. "הם לא דואגים לאנגלית שלנו. אני שומע את חברי הכנסת והקצינים הבכירים שמדברים אנגלית רצוצה מול משלחות שמגיעות מחו"ל", אמר אייכלר. "החבר'ה שלנו מדברים אנגלית לא פחות טוב מהם כשהם נכנסים לעולם המסחר. כל הסיפור של המתמטיקה והאנגלית זה כיסוי, כדי שיוכלו להרעיב את ילדי ישראל". אייכלר הוסיף כי ילד בתלמוד תורה מקבל כ-30% פחות תקציב מילד בחינוך הממלכתי.

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?