רציתי משהו שונה

חברת הכנסת השכל: "לא רציתי חתונה אורתודוקסית"

בפגישה עם פעילים קונסרבטיבים ורפורמים בניו יורק אמרה חברת הכנסת מהליכוד שלא היתה לה אפשרות לבחור בטקס אחר

ח''כ שרן השכל מהליכוד. צילום: הדר סלקטר, ויקיפדיהח''כ שרן השכל מהליכוד. צילום: הדר סלקטר, ויקיפדיה

חברת הכנסת שרן השכל מהליכוד אמרה לפני כמה חודשים, בפגישה עם פעילים מהזרמים הליברליים ביהדות ארצות הברית, כי כשהתכוננה לחתונתה, שנערכה בחודש שעבר, חיפשה דרך לא לערוך חופה אורתודוקסית.

"לא רציתי לערוך טקס אורתודוקסי. רציתי משהו שונה ולא יכולתי", אמר השכל. "התלבטתי עם בן זוגי במשך שלושה חודשים – זו שאלה לא רק לקונסרבטיבים, אלא גם בשבילי. מה לעשות כשאין לי האפשרות לבחור דת שאני רוצה, או איך להביע את הדת שיש לי".

nrg, שמדווח על הפגישה של השכל עם הפעילים הקונסרבטיבים והרפורמים, שהתקיימה בניו יורק, מציין כי היא התחתנה בטקס אורתודוקסי שערך רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ'. זמן לא רב לאחר החתונה פורסם כי רבינוביץ' מעולם לא הוסמך לרבנות.

התלבטתי עם בן זוגי במשך שלושה חודשים – זו שאלה לא רק לקונסרבטיבים, אלא גם בשבילי

בפגישה בניו יורק אמרה השכל כי בני משפחתה לא התחתנו ברבנות. "אחותי התחתנה בישראל עם רב רפורמי והמדינה לא מכירה בנישואים שלהם, אבל אחי התחתן בניו יורק והמדינה מכירה בו", סיפרה.

היא ציינה שאלמלא היכרותה עם יהודי התפוצות, לא היתה נלחמת בעד פתיחה של רחבת תפילה שוויונית בכותל המערבי. "אם לא הייתי שומעת אתכם, לא הייתי נלחמת על הכותל מפני שאני לא מתפללת שם", אמרה. "אני לא מתפללת בכלל, ואני לא היחידה. שישית מהזוגות שהתחתנו בדור שלי, עשו זאת בחו"ל".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?