סוס טרויאני בישיבה

"יתד נאמן" תוקף בחריפות ישיבה שמלמדת לבגרות

במאמר מערכת נגד הישיבה התיכונית חכמי לב תיאר ביטאונה של דגל התורה את ראשי הישיבה כ"רוצחים הרוחניים של גדולי הדור הבא"

תלמידי ישיבה. צילום: Geshmakster, wikipediaתלמידי ישיבה (צילום אילוסטרציה). צילום: Geshmakster, wikipedia

"יתד נאמן", ביטאונה של דגל התורה, תקף בסוף השבוע בעוצמה את הישיבה החרדית התיכונית חכמי לב, שמשלבת לימודי הלכה עם הכנה לבגרות. מאמר המערכת של "יתד נאמן" תיאר את ראשי הישיבה "הרוצחים הרוחניים של גדולי הדור הבא" וכתב כי הם "מי שמניחים מטעני חבלה בדרכם של בני הישיבות".

העיתון כתב כי ראש הישיבה, הרב בצלאל כהן, הוא סוס טרויאני. מחבר המאמר חזר על הסיפור המיתולוגי שמתאר כיצד הכניסו מנהיגי טרויה סוס עץ גדול לעירם, שבתוכו הסתתרו לוחמים יוונים שתקפו אותם והחריבו את העיר.

"כיכר השבת" מציין כי הרקע להתקפה הוא החלטתה של עיריית ירושלים להקצות לישיבת חכמי לב שטח, שבו יוצבו מבנים ניידים שיעמדו לרשותה. "החשש שמוסד כזה יתנחל בלב ההוויה החרדית, טורד את המנוחה. ראשי המוסד משקיעים אנרגיות בכלי התקשורת, כדי לחשוף טלפיים כחזיר ולהסביר את עמדתם, 'כשר אני'", נכתב עוד במאמר.

במאמר נכתב: ראשי המוסד משקיעים אנרגיות בכלי התקשורת, כדי לחשוף טלפיים כחזיר ולהסביר את עמדתם, 'כשר אני'

"יתד נאמן" ציטט דברים שאמר כהן בראיון ל"ישראל היום": "אני סדין אדום בעיניהם. אבל אני מתמיד בדרך שלי... אם צעירי הקהילה החרדית לא ייצאו לעבודה, לא ישרתו בצבא ולא ישתלבו באקדמיה, יקרה אסון. אם לא יהיו מסגרות חינוך רבות כמו זאת שהקמתי, החברה החרדית מועדת לאבדון".

העיתון טען כי אלה "דיבורים מתייפייפים" והוסיף: "על אף העמדת פני התם, המוסד החדש מחנך את תלמידיו לעקרונות אנטי חרדיים בעליל, ומכוון לשבירת חומות הבידול ולהפלת המחיצות".

הרב בצלאל כהן אמר בתגובה: "בניגוד לטענה שפעולותי בנוגע לתעסוקת חרדים נעשו בניגוד לדעת גדולי התורה, אני טוען שפעולותי נעשו בהתייעצות עם גדולי התורה, שלמרבה הצער 'יתד נאמן' אינו מבטא את דעתם ואף מרתיע אותם מלהביע דעת תורה ללא מורא".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?