מקפל דגלים

לפיד: "השוויון בנטל ירד מהפרק". חדו"ש: המאבק יימשך בלעדיו

בראיון בפייסבוק אמר יו"ר יש עתיד, כי השוויון בנטל לא יהיה על השולחן אם יקים את הממשלה הבאה

מגיש הטלוויזיה יאיר לפיד. 22.12.10 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"נושא השוויון בנטל לא יהיה על השולחן אם וכאשר אקים את הממשלה הבאה", אמר אתמול יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, בראיון ששודר בשידור חי בדף הפייסבוק שלו. "השוויון בנטל נמצא כרגע בבג"ץ ומה שבג"ץ יחליט, מקובל עלי", הוסיף לפיד. "אם יקבלו את המתווה שלנו, אשמח, ואם יחליטו שהמתווה של הממשלה הנוכחית הוא הדרך הנכונה, נקבל את זה. מעולם לא רדפנו חרדים ומעולם לא פסלתי אף אחד".

דברים אלה, מציין ואלה, סותרים הצהרות שהשמיע לפיד בעבר. "מי שחושב שנתקפל בנושא השוויון בנטל לא מכיר אותנו", אמר במאי 2013, בתקופה שחוק הגיוס עמד על הפרק. לפיד ויש עתיד נחשבו נושאי דגל השוויון בנטל כשהיו חברים בממשלה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה על דברי לפיד: "יאיר לפיד השלים את תהליך הפניית העורף וההתנתקות מהמאבק על השוויון בנטל שעליו רכבו הוא ומפלגתו בראשית דרכם. לפיד, כך מתברר, רק תפס טרמפ על המאבק לשוויון בנטל. אבל המאבק התחיל הרבה לפניו והוא יימשך עד להשגת המטרה, עם לפיד או בלעדיו".

לפיד: מעולם לא רדפנו חרדים ומעולם לא פסלתי אף אחד

"רוב הציבור", הבהיר רגב, "עדיין רוצה במימוש ערך השוויון בנטל, אבל נראה כי לפיד נחוש לסלול את דרכו לשלטון גם במחיר של קיפול דגלים וכניעה לתכתיבי המפלגות החרדיות. ספק רב אם יהיה די בכך כדי להביא את המפלגות החרדיות להושיב אותו על כס ראש הממשלה, אבל לתומכים בערכי חופש הדת והשוויון בנטל הוא מבהיר שיצטרכו למצוא לעצמם כתובת אחרת".

מהפורום לשוויון בנטל נמסר: "הצהרתו של לפיד בדבר הורדת סוגיית השוויון בנטל משולחן הממשלה, מסמלת עוד שלב בנטישת ערכים מרכזיים שהוא מתיימר לייצג, לטובת חנופה בפני הקול החרדי. לפיד נוטש בעצם את החיילים והמילואימניקים בדרכו לכיסא, ואנו לא נוותר ונמשיך לדרוש מממשלה זו וגם מהבאה אחריה לפעול למען גיוס החרדים ולהחלת השוויון על כלל אזרחי המדינה".

לפיד נחשב בתחילת דרכו הפוליטית האויב הגדול של הציבור החרדי, אבל לאחר שנותר באופוזיציה בעקבות הבחירות האחרונות הוא החל במסע התקרבות לחרדים. יו"ר יש עתיד מתראיין בתחנות הרדיו החרדיות, משתתף באירועים ובחתונות של פוליטיקאים חרדים ומרבה להשמיע אמירות פייסניות כלפי החרדים.

לידיעה בוואלה

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?