ולמעונות לא נשאר

האוצר: דרעי העביר 30 מ' ש' למעונות יום למשרדו החדש

בדיון בוועדת הכספים אמר נציג האוצר כי סכום זה, המיועד לכסות על המחסור במעונות יום, לא מומש משום דרעי לקח אותו ממשרד הכלכלה למשרד לפיתוח הנגב והגליל

יו''ר שס אריה דרעי בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה 28.08.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש"ס, אריה דרעי, בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

30 מיליון שקל, שנכללו בתקציב המדינה והיו מיועדים להגדלת מערך מעונות היום, לא הופנו לסעיף זה משום שהשר אריה דרעי מש"ס העביר סכום זה אתו כשעבר ממשרד הכלכלה למשרד לפיתוח הנגב והגליל. כך אמר מורן מוזר – נציג משרד האוצר – בדיון שהיה שלשום בוועדת הכספים בכנסת.

את הדיון יזם ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה, שאמר כי משרד האוצר לא עדכן את התקציב המיועד למעונות יום זה כחמש שנים. כתוצאה מכך, לדבריו, נוצר מחסור במעונות יום המורגש בעיקר ברשויות מקומיות חרדיות. בגלל המחסור נשים חרדיות רבות אינן יכולות לצאת לעבודה, מפני שלילדיהן אין מסגרת מתאימה. ח"כ אשר אמר גם, לפי "חרדים 10" כי התקציב הדרוש לבניית המעונות החסרים הוא 30 מיליון שקל.

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, סירב לתקוף את ש"ס על העברת תקציב המעונות לטובת הנגב והגליל. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס אמרה: "לאן הוא לקח אותו? באיזה צבע צבעו אותו? הוא לקח את הכסף מהמשפחתונים. למה זה הפך לקופה קטנה שנותנים לשר שעובר משרד? יכול להיות שהילדים שלנו הם

לוי-אבקסיס: זה הפך לקופה קטנה שנותנים לשר שעובר משרד? יכול להיות שהילדים שלנו הם פיצוי לפוליטיקאים?

פיצוי לפוליטיקאים?"

בסיכום הדיון אמר גפני שכדי לאפשר לאמהות לעבוד בפתיחת שנת הלימודים הבאה נדרשת תוספת תקציב מיידית של 30 מיליון שקל. הוא קרא למשרד הכלכלה ולמשרד האוצר להקצות את התקציבים הדרושים ודרש מהם להשיב בתוך שבוע בנוגע לתוספת הנדרשת.

מנהלת האגף למעונות יום ומשפחתונים במשרד הכלכלה, גלית יעקובוב, אמרה, לפי ידיעה ב"TheMarker": "התקציב כיום עומד על 22 מיליון שקל ויש 3,700 משפחתונים ברחבי הארץ. החישוב שלנו הוא כ-68 אלף שקל פתיחה ואחזקה של משפחתון. במצב כיום גם המעונות וגם המשפחתונים לא מכסים את כל הצורך הקיים".

דוברו של דרעי אמר: "לא היה ולא נברא. בהחלטת הממשלה נקבע כי תוקם ועדה שתחליט מי יהיה אחראי על נושא מעונות היום, משרד החינוך או משרד הכלכלה. כל נושא 30 מיליון השקלים לא מוכר. תקציב סבסוד הקייטנות ניתן אך ורק מתקציב המשרד לקידום הפריפריה הנגב".

לידיעה ב"חרדים 10"

לידיעה ב"TheMarker"איך תוכל לפעול?