מתנגד אבל עוזר

גפני על לימודים אקדמיים של חרדים: "זה פוגע ברוחניות"

בכנס באוניברסיטת בר אילו התייחס יו"ר ועדת הכספים גם לחשש החילוני מהיווצרות רוב חרדי במדינה ואמר: "אתם יכולים להיות רגועים. החרדים יישארו מיעוט עוד הרבה דורות"

ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת 10.03.2014 צילום: פלאש 90ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת. צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני מיהדות התורה, אמר כי הוא מתנגד ללימודים של חרדים באוניברסיטה, מפני שהדבר מביא לירידה ברמתם הרוחנית. גפני גם אמר שבעוד דורות מעטים יישארו החרדים מיעוט במדינה.

גפני אמר את הדברים בכנס שהיה שלשום באוניברסיטת בר אילן. תיעוד של דבריו בכנס מתפרסם באתר "בחדרי חרדים".

"אני נגד זה שחרדים יילכו לאוניברסיטאות, אבל עוזר להם", אמר גפני. "לא הופעתי במכללה אקדמית חרדית. אני נגד זה. אני חושב שיש ירידה ברוחניות של גבר או אשה חרדים שהולכים למקומות האלו". עם זאת, הוא הוסיף: "אני יודע שלא אוכל לבלום את זה ואין דרך להילחם בזה".

יו"ר ועדת הכספים גם התייחס לחשש החילוני מהיווצרות רוב חרדי במדינה. "אמרו לי לפני 17 שנה, 'בעוד 17 שנה תהיו פה

המדינה הפכה להיות מדינת משפט. זה דבר נורא ואיום כל ההתנהלות הזאת

הרוב'", סיפר. "אנחנו אפילו לא מתקרבים. אתם יכולים להיות רגועים. החרדים יישארו מיעוט עוד הרבה דורות. לא הולך להיות שינוי, אלא אם כן כולם יחזרו בתשובה. זה לא הולך לקרות".

גפני גם יצא נגד מה שכינה "שלטון היועצים המשפטיים". לדבריו, "המדינה הפכה להיות מדינת משפט. זה דבר נורא ואיום כל ההתנהלות הזאת. הכל מתנהל על ידי היועץ המשפטי לממשלה. זה בגלל חולשת הנבחרים. כל אחד פוחד שהוא יגיע לבסוף לאיזה כתב אישום. היחיד שיכול להתמודד זה מי שלא חושש מהעניין הזה".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?