קרן הישועה

פטור לישיבות על חשבון הציבור

הצעת חוק שעברה בכנסת בקריאה טרומית פוטרת ישיבות ובתי מדרש מתשלום ארנונה. מנכ"ל חדו"ש: הצעת החוק דואגת לסקטור אחד בלבד, ואנחנו נפרע את החשבון

הכנסת אישרה השבוע בקריאה טרומית הצעת חוק שהגישו חברי כנסת מש"ס ומיהדות התורה, שלפיה יינתן פטור מארנונה לבתי מדרש ולישיבות. "את ראשי המפלגות החרדיות מעניינים רק מוסדות מסוג אחד – מוסדות מהצבע השחור-לבן, שהם מייצגים ושמצביעים בעבורם", אמר בעקבות אישור החוק מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב.

בתוכנית "הכל כלול" בערוץ 10 הסביר רגב למגישה, סיון כהן: "קיימים פטורים מתשלום ארנונה על פי החוק. הפטורים האלה כוללים בתי כנסת, כנסיות וכמה מוסדות אחרים. התברר שבית המשפט קבע שאמנם בתי כנסת פטורים, אבל בתי מדרש וכוללים לא פטורים. אז אנשי המפלגות החרדיות דאגו לשנות את החוק... הדבר הזה יביא לתוצאות מרחיקות לכת בהפסד הכנסה לרשויות מקומיות כמו ירושלים והגיעה קרן הישועה. שר הפנים, השר אריה דרעי, ככל הנראה הודיע שהוא יפצה את עיריית ירושלים. מה זאת אומרת הוא יפצה? את ואני נפצה".

רגב הוסיף: "בעצם מדובר פה על חתימת צ'ק ללא הגבלה, שכפי שאמרתי את ואני נשלם אותו, וכפי שאת אמרת, לו היה מדובר בבדיקה רצינית מיהם המוסדות החברתיים, האזרחיים, שמתקשים בהכנסה וההוצאות של ארנונה קשות להם, וראוי שנתמוך בהם, הייתי יכול לקבל את זה. אבל הצעת החוק הזו כאמור דואגת אך ורק לסקטור אחד, על ידי חברי כנסת שהגישה שלהם היא אך ורק סקטוריאלית, ואנחנו נפרע את החשבון".

embed icon


איך תוכל לפעול?