רגישות סלקטיבית

חדו"ש: דברי דרעי הם ציניות והתחסדות מלאכותית

בעקבות דרישת ש"ס לפטר את יו"ר חברת החדשות של ערוץ 10, רמי סדן, בגלל דבריו נגד המפלגה ובכיריה, אמר מנכ"ל חדו"ש הרב רגב כי לדרעי ולאנשיו אין עניין אמיתי בביעור הפסילה של הזולת, אלא בליבוי השנאה כלפי מי שאינו מסכים עם דרכם ביהדות

יו''ר שס אריה דרעי בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה 28.08.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש"ס, אריה דרעי, בעצרת לזכר הרב עובדיה יוסף בבנייני האומה. צילום: פלאש 90

"במדינה שלנו אסור לנו בשום אופן שבעולם להשלים עם שיח של שנאה, של פסילה של שבט", אמר שלשום יו"ר ש"ס, אריה דרעי. כך ניסה דרעי לנמק את התנגדותה של ש"ס למינויו של רמי סדן, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ליו"ר חברת החדשות של ערוץ 10. "הארץ" פרסם בשבוע שעבר כי בישיבה שבה הציג את מועמדותו אמר סדן כי הוא "שונא את ש"ס ואריה דרעי הגנב", אך שואף ששידורי הערוץ יפנו לקהל של ש"ס.

בתגובה לדבריו של שר הפנים דרעי, שנאמרו במושב של כנס הרצליה בבית הנשיא, אמר הרב עו"ד אורי רגב, מנכ"ל עמותת חדו"ש, כי מדובר בציניות ובהתחסדות מלאכותית. "דרעי ואנשיו רגישים אך ורק לאמירות ביקורתיות כלפיהם, גם כאשר מדובר בהוקעה כנה של השחיתות שפשתה בשורותיהם, אך אין להם עניין אמיתי בביעור הפסילה של הזולת, אלא בליבוי השנאה כלפי מי שאינו מסכים עם דרכם ביהדות ובהלכה ובהדרתם. על כך אפשר ללמוד מן ההתבטאויות של דרעי ובכיריו, כמו גם של שותפיו הקואליציוניים בחרדיות האשכנזית, נגד הגדולים שבשבטי יהדות העולם, היהדות הרפורמית והקונסרבטיבית, ונגד רבני הציונות הדתית".

שר הדתות, דוד אזולאי, אמר, 'הרפורמים הם אסון לעם ישראל'

רגב ציין כי שר הדתות, דוד אזולאי, אמר, "הרפורמים הם אסון לעם ישראל" וגם: "לא יכול להרשות לעצמי להגיד עליהם שהם יהודים". הוא ציין כי הרב שמעון בעדני, חבר מועצת גדולי התורה של ש"ס, אמר כי "כל אחד מוכן לשבת בכלא כדי להיפטר מהרפורמים האלה".

מנכ"ל חדו"ש הזכיר התבטאויות דומות מצד ש"ס ובכיריה כלפי הציונות הדתית. לדוגמה, מאמר מערכת בביטאון ש"ס, "מיום ליום", כינה את רבני הציונות הדתית "רפורמים עם כיפה" וקבע כי מנהיג רבני צוהר, הרב דוד סתיו, "מסוכן ליהדות, לרבנות ולתורה".

אתמול בערב אמר דרעי, כפי שמדווח ערוץ 7: "לאחר שהגיעו אלינו עוד ועוד עדויות שהדברים אכן נאמרו, תנועת ש"ס לא לא תוכל לעבור לסדר היום ולנהוג כאילו לא אירע דבר. לכן אני דורש שוב מראש הממשלה בנימין נתניהו ומהרשות השנייה להביא להתפטרותו המיידית של רמי סדן".

דרעי הוסיף: "לא נרפה ונאבק בכל הכלים העומדים לרשותנו. מהיום ידע כל אחד שעל גזענות משלמים מחיר. אם נשתוק כעת על אמירות גזעניות כאלה, האפליה תימשך במעשים".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?