חובת פיאה

תלונות: הרב בכפר חב"ד צועק על נשים שחובשות מטפחת

תושבים ביישוב מספרים שהרב מאיר אשכנזי טוען כי בעליהן של נשים החובשות מטפחת צריכים לגרש אותן

הרב מאיר אשכנזי, רב היישוב כפר חב''ד. צילום: מלך, ויקיפדיההרב מאיר אשכנזי, רב היישוב כפר חב''ד. צילום: מלך, ויקיפדיה

תושבים בכפר חב"ד טוענים כי רב היישוב, הרב מאיר אשכנזי, מחריף את המאבק שהוא מנהל נגד נשים שחובשות מטפחות. לטענתם, הרב החל למתוח ביקורת בפומבי על נשים שחובשות מטפחות, ואף אמר להן כי בעליהן חייבים לגרש אותן.

אחד התושבים אמר ל"כיכר השבת": "אשתי הגיעה להוציא את הילדים מהגן. הרב החל לצעוק עליה לעיני עשרות נוכחים, רק מכיוון שהיא חובשת מטפחת במקום פיאה". לדברי התושב, הרב אשכנזי אמר לאשתו כי על פי הדין בעלה חייב לגרש אותה מיד, מפני שהיא חובשת מטפחת ברחוב.

אף על פי שהאדמו"ר מחב"ד הורה כי נשים צריכות לחבוש פיאה נוכרית, רבני הקהילות בחסידות אינם נוהגים לאכוף הוראה זו. הרב אשכנזי נכנס לתפקידו לפני זמן לא רב

תושב כפר חב"ד: בפעם הבאה שהרב יצעק על אשתי ויגיד לה שאני חייב לגרש אותה, נהיה חייבים להתלונן במשטרה על הטרדה חמורה

ומיד החל במאבק נגד חבישת מטפחת. במקרה אחר הוא עצר אשה שנהגה במכונית כשלראשה מטפחת וצעק עליה. גם לאותה אשה אמר הרב כי בעלה חייב לגרש אותה בגלל המטפחת.

תושב אחר אמר שהרב אשכנזי ביקש מבעל הבית שאצלו הוא מתגורר שלא ישכיר לו יותר את הבית, מפני שאשתו חובשת מטפחת. תושב נוסף אמר שתושבי כפר חב"ד פוחדים מהרב ולא כולם מעזים לדבר על מעשיו. עם זאת, לדבריו, "בפעם הבאה שהרב יצעק על אשתי ויגיד לה שאני חייב לגרש אותה, לא יהיה מנוס. נהיה חייבים לפנות למשטרה ולהתלונן על הטרדה חמורה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?