ליצמן יסדר

תור מקוצר בחסות השר

מקומון בבית שמש מבטיח לתושבים זימון מהיר לבדיקת MRI, אם יפנו דרך ארגון הפועל בסיוע שר הבריאות, יעקב ליצמן

מודעה שפורסמה במקומון בבית שמש מבטיחה לתושבי העיר הזקוקים לבדיקת MRI קיצור תורים, אם יסתייעו בשירותיו של ארגון עזרת אחים. לפי המודעה, בקיצור ההמתנה לבדיקה מעורב שר הבריאות, יעקב ליצמן. בתחקיר ששודר בחדשות 2 נאמר כי חולה הפונה ישירות לבית החולים הדסה עין כרם עשוי להמתין כחצי שנה לבדיקת MRI. תושב בית שמש שיפנה דרך ארגון עזרת אחים ימתין לבדיקה שבועות אחדים ובמקרים מסוימים מקוצר זמן ההמתנה לימים ספורים.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "שוב מתברר עד כמה השר ליצמן מגזרי וכוחני. מתברר שבמערכת הבריאות תחת ליצמן מחלקים למקורבים לא רק ג'ובים ותקציבים, אלא גם הצלת חיים. הגיע הזמן שהציבור הכללי יתעורר מהטריפ שלפיו יש ליצמן חדש. לציבור הרחב ליצמן זורק ג'וינטים והחרדים של בית שמש מקבלים בדיקות MRI". רגב קרא למבקר המדינה לפתוח בחקירה.

במודעה שפרסם ארגון עזרת אחים נכתב: "בסיוע שר הבריאות יעקב ליצמן, ראש העיר הרב משה אבוטבול וממונה הבריאות הרב ישראל סילברסטיין, הגענו להסכם עם בית החולים 'הדסה עין כרם' על שורת הטבות בלעדיות לתושבי בית שמש, אשר אין להן אח ורע בשום מקום בארץ". בידיעה ב-nrg נכתב כי הארגון מוסיף שאם הפנייה תהיה באמצעות סניפו בבית שמש, "זמן ההמתנה ייעלם לחלוטין ויעמוד על 48 שעות בלבד".

 

embed icon


איך תוכל לפעול?