כשל מוסרי חמור

חדו"ש: לחילונים זורקים ג'וינטים, הבוחרים של ליצמן מקבלים קיצור תורים ל-MRI

מודעה במקומון בבית שמש מבטיחה לתושבים זימון מהיר לבדיקה, אם יפנו דרך ארגון הפועל בסיוע שר הבריאות. מנכ"ל חדו"ש: "מתברר שבמערכת הבריאות תחת ליצמן מחלקים למקורבים לא רק ג'ובים ותקציבים, אלא גם הצלת חיים"

יעקב ליצמן, יהדות התורה. צילום: בית השלום, wikipediaשר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה. צילום: בית השלום, wikipedia

מודעה שפורסמה במקומון בבית שמש מבטיחה לתושבי העיר הזקוקים לבדיקת MRI קיצור תורים, אם יסתייעו בשירותיו של ארגון עזרת אחים. לפי המודעה, בקיצור ההמתנה לבדיקה מעורב שר הבריאות, יעקב ליצמן. בתחקיר ששודר בחדשות 2 נאמר כי חולה הפונה ישירות לבית החולים הדסה עין כרם עשוי להמתין כחצי שנה לבדיקת MRI. תושב בית שמש שיפנה דרך ארגון עזרת אחים ימתין לבדיקה שבועות אחדים ובמקרים מסוימים מקוצר זמן ההמתנה לימים ספורים.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "שוב מתברר עד כמה השר ליצמן מגזרי וכוחני. מתברר שבמערכת הבריאות תחת ליצמן מחלקים למקורבים לא רק ג'ובים ותקציבים, אלא גם הצלת חיים. הגיע הזמן שהציבור הכללי יתעורר מהטריפ שלפיו יש ליצמן חדש. לציבור הרחב ליצמן זורק ג'וינטים והחרדים של בית שמש מקבלים בדיקות MRI".

"חשוב להבין", הוסיף רגב, "שמי שמקדם אדם אחד על פני אדם אחר בתור לבית חולים נותן לו הטבה ששוויה גדול בהרבה

במודעה שפורסמה בבית שמש כתב ארגון עזרת אחים שאם הפנייה תהיה באמצעותו, זמן ההמתנה ייעלם לחלוטין ויעמוד על 48 שעות בלבד

מכסף. שר בריאות, שתחתיו מתנהלת תעשיית קיצור תורים למגזר המצביעים שלו, שמשמעותה דחיית תורים לכלל הציבור, לוקה בכשל מוסרי חמור ואינו ראוי לתפקידו. קשה להפריז בחומרת הפרשה". רגב קרא למבקר המדינה לפתוח בחקירה.

במודעה שפרסם ארגון עזרת אחים בבית שמש נכתב: "בסיוע שר הבריאות יעקב ליצמן, ראש העיר הרב משה אבוטבול וממונה הבריאות הרב ישראל סילברסטיין, הגענו להסכם עם בית החולים 'הדסה עין כרם' על שורת הטבות בלעדיות לתושבי בית שמש, אשר אין להן אח ורע בשום מקום בארץ".

לפי ידיעה ב-nrg, הארגון מוסיף שאם הפנייה תהיה באמצעות סניפו בבית שמש, "זמן ההמתנה ייעלם לחלוטין ויעמוד על 48 שעות בלבד".

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "אין כל סידור מיוחד לתושבי בית שמש ובלשכת השר לא מודעים להסדר כזה. שר הבריאות הודיע לפני כמה חודשים על תוכנית לאומית לבדיקות MRI, שבה ננקטו צעדים לקיצור הליכי הבדיקה. במקביל הודיע השר על העמדת צוות מיוחד לפניות הציבור במקרה של קבלת תור לבדיקה לתאריך שאינו סביר".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?