שיא חדש במימון פוליטי

חדו"ש: עיריית פתח תקווה שותפה להקצנה החרדית

העירייה סייעה לתושבי פתח תקווה במימון נסיעות לכנס חרדי למאבק בסמארטפונים שערכה חסידות גור

הכניסה לעיריית פתח תקוה. צילום: Dr. Avishai Teicher, wikipediaהכניסה לעיריית פתח תקוה. צילום: Dr. Avishai Teicher, wikipedia

עיריית פתח תקווה סבסדה הסעות ל"כנס חירום ארצי" בירושלים, שארגנה חסידות גור ושעסק ב"פגעי הטכנולוגיה". בעזרת המימון של העירייה, משתתף מפתח תקווה שנרשם אצל חבר המועצה ישראל פרידמן מיהדות התורה שילם עשרה שקלים בלבד על הנסיעה.

בכנס השתתפו אלפי חסידי גור מרחבי הארץ, שדנו בשימוש בסמארטפונים ובאפליקציות שונות שמותקנות בהם ובעיקר בקבוצות ווטסאפ. בטקס גם הוצגו תקנות המגבילות את השימוש באינטרנט בסמארטפונים. לפי ynet, מארגני הכנס הסבירו שאפשר להשתמש בטלפון חכם רק לצורכי עבודה וגם אז יש להצניעו.

סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, קרא בתגובה לעיריית פתח תקווה "לשקול מחדש את העברת הכספים השערורייתית". לדבריו, "מימון נסיעות לכנס למאבק בסמארטפונים קובע שיאים

שחר אילן: הכנס הסתיים בהחלטות הזויות, כמו היתר לשלוח הודעות ווטסאפ לגויים ולחילונים אבל לא לחרדים

 חדשים של מימון פוליטי וסקטוריאלי. קשה להבין למה עירייה צריכה לממן מכספי משלם המסים העירוניים השתתפות בכנס שכל כך לא רלבנטי לפעילותה. קשה לא פחות להבין למה היא צריכה לממן הסעות לאירוע שלא נערך בשטחה".

"חלקים מהעולם החרדי", אמר אילן, "עוברים תהליך הקצנה קשה ומדאיג. כנסי המלחמה במכשירי הטלפון החכמים הם משיאי ההקצנה הזאת, לצד קווי ההפרדה באוטובוסים. הכנס של גור הסתיים בהחלטות הזויות, כמו היתר לשלוח הודעות ווטסאפ לגויים ולחילונים אבל לא לחרדים. המימון של עיריית פתח תקווה הפך אותה שותפה למציאות המביכה הזאת".

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "האגף לחינוך חרדי סייע במימון הנסיעה מתקציבו השוטף, במסגרת תוכנית עבודה שנתית".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?