איומים, תקיפה ועונש קל

עונש קל לאיש משמרות הצניעות שתקף תושבים בביתר

הנאשם הורשע בשני מקרים של תקיפה, אבל השופט קיבל הסדר טיעון והסתפק בעבודות שירות

חרדים קיצונים בבית שמש תולים מחדש שלטי צניעות בילתי חוקיים לאחר שהעירייה הסירה את הקודמים 19042016 צילום יעקב לדרמן פלאש 90חרדים קיצונים בבית שמש תולים שלטי צניעות בלתי חוקיים (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

בית המשפט השלום בירושלים גזר על גונן חדד, שהוגדר מפקד משמרת הצניעות בביתר עילית, עונש קל של שלושה חודשי עבירות שירות, אף על פי שהורשע באיום על נשים ואף בהכאה של אחת מהן. חדד היה אחד מכמה חשודים שנחקרו באזהרה בפרשת משמרת הצניעות בביתר עילית, אבל הוא היה היחיד שהועמד לדין.

לפני כשלוש שנים נעצרו בביתר עילית כמה חשודים. המשטרה ייחסה להם עבירות אלימות ואיומים וטענה כי השתייכו למשמרת צניעות שפעלה בעיר. בידיעה ב-ynet נכתב כי החשודים עקבו אחר צעירים וצעירות שלא ניהלו אורח חיים חרדי מספיק, לדעתם, ולבשו בגדים לא צנועים. הם איימו עליהם ותקפו חלק מהם.

בתום החקירה הוגש רק כתב אישום אחד. לפי כתב האישום, באוגוסט 2011 עקב הנאשם אחר שתי אחיות כבנות 17 ואמר

חדד אמר לנערה: את לא תתהלכי ככה בביתר. זו עיר חרדית, ואם אראה אותך בפעם הבאה –אפוצץ אותך במכות

לאחת מהן: "זו הפעם האחרונה שאני אומר לך – זה לא יהיה נעים, את לא תתהלכי ככה בביתר. זו עיר חרדית, ואם אראה אותך בפעם הבאה – לא כדאי לך, אפוצץ אותך במכות". לאחר שהנערה ענתה לו, הוא הכה אותה בראשה.

אישום שני מייחס לחדד תקיפה של אדם אחר בעת ויכוח שפרץ ביניהם. חדד סטר למותקף, רדף אחריו ובעט בו. המותקף ניסה להתגונן ואף השליך אבן על חדד, ואז בעט בו הנאשם כמה פעמים.

השופט שדן בתיק, איתן קורנהאוזר, קיבל הסדר טיעון שגיבשו התביעה וסניגורו של הנאשם, עורך הדין אביחי חג'בי. הוא ציין כי לחדד יש עבר פלילי ועם זאת, כתב, "יש לזקוף לזכות הנאשם את ההחלטה לקבל אחריות על מעשיו תוך השתלבות אפקטיבית בתהליך הטיפולי".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?