חריצות ומקצועיות

גל של מינוי מקורבים במשרדי ש"ס

מאז שובו של אריה דרעי לתפקיד היו"ר מונו קרובי משפחה שלו ושל ח"כים ושרים מש"ס לתפקידים בכירים ברשת החינוך של התנועה ובמערך הפרלמנטרי שלה

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

בני משפחה של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, מונו בשנים האחרונות לתפקידים של יועצים, עוזרים ומזכירים בתנועה. תפקידים בש"ס ניתנו גם לרבנים וחברי כנסת המקורבים לדרעי.

לדוגמה, חנה אילוז, מזכירת השר לשירותי דת דוד אזולאי, היא מחותנת של דרעי. חנה בן נאים, אחותו של דרעי, היא אחראית השתלמויות ומפקחת ברשת החינוך של ש"ס, מעיין החינוך התורני. דוד כהן, אחיינה של רעיית היו"ר יפה דרעי, מונה לפני כמה חודשים לעוזר בלשכתו של ח"כ יצחק ועקנין ולאחראי פניות הציבור בוועדת הכספים מטעם ש"ס.

קרובים אחרים שמונו לתפקידים שונים מאז שובו של דרעי לפעילות פוליטית, לפני כארבע שנים, הם אפרת כהן, בתו של רב העיר באר שבע יהודה דרעי, אחיו של דרעי, המשמשת מזכירה במשרד לשירותי דת. בתפקיד דומה מחזיק אביחי יוסף, בנו של הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס וידידו של דרעי.

ינון אזולאי, בנו של השר לשירותי דת, הצטרף בכנסת האחרונה ללשכתו של דרעי

ינון אזולאי, בנו של השר לשירותי דת, הצטרף בכנסת האחרונה ללשכתו של דרעי. איציק לוי, בנו של ח"כ לשעבר יאיר לוי, הוא יועץ ואחראי פניות הציבור במשרדו של סגן שר האוצר יצחק כהן.

חלק גדול מהמינויים האלה עברו את אישורו של דרעי וההחלטה עליהם התקבלה לאחר ששב לתפקיד יו"ר ש"ס. אתר ואלה מציין כי מינוי קרובים ומקורבים היה מנהג נפוץ גם בתקופה שיו"ר ש"ס היה אלי ישי.

מש"ס נמסר בתגובה: "ברשת החינוך של ש"ס ובמשרדים השונים עובדים מאות רבות של אנשים. העובדה כי כמה מהעובדים הם קרובי משפחה של שליחי הציבור בתנועה אינה אמורה לפסול אותם מלעבוד. חלק האנשים עובדים שנים רבות, עוד לפני חזרתו של אריה דרעי לתפקיד יו"ר ש"ס. כל העובדים נבחרו לאחר שעמדו בכל הקריטריונים והם ממלאים את תפקידם בחריצות רבה, במקצועיות ולשביעות רצון הממונים".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?