טקס עבודה זרה

בגלל תפילה נוצרית: התפרעות במתחם קבר דוד

קבוצה של מאות מתפללים נוצרים באה לחדר הסעודה האחרונה במתחם. עשרות חרדים התפרעו במחאה, אחד מהם נעצר

חדר הסעודה האחרונה במבנה קבר דוד. צילום: Assaf Yekuel, wikipediaחדר הסעודה האחרונה במבנה קבר דוד. צילום: Assaf Yekuel, wikipedia

עשרות חרדים התפרעו אתמול במתחם קבר דוד בירושלים, בשעה שקבוצה נוצרית קיימה תפילה בחדר הסעודה האחרונה. "כיכר השבת" מדווח כי הקבוצה הנוצרית מנתה מאות מתפללים, שנכנסו לאתר כשבידיהם נרות וצלבים. החרדים שבאו לקבר דוד התעמתו עם שוטרים שניסו להרחיק אותם ואברך חרדי נעצר.

החרדים אמרו כי הנוצרים באו לקבר דוד כדי לקיים "טקס עבודה זרה והקטרת קטורת מעל קברו הקדוש של דוד המלך, המשמש גם בית כנסת עתיק יומין, שבו התפללו ומתפללים יהודים זה אלפי שנים".

הם הוסיפו כי המתפללים היהודים אולצו לצאת ממתחם הקבר, מכיוון ש"הכניסה והיציאה ממתחם הקבר נאסרו על יהודים על ידי המשטרה וכוחות הביטחון".

המפגינים היהודים הגיעו למקום, בין השאר, בעקבות פרסום באתר "הקול היהודי". האתר כתב כי בין 15:00 ל-16:00 אתמול

הרב אלדד שמואלי: תשאל את הערבים אם הם היו מוכנים שנוצרים יגיעו ויעשו טקסים מעל המסגדים שלהם

"צפויים נוצרים לערוך טקס עבודה זרה במתחם קבר דוד המלך בהר ציון". הוא קרא לציבור להגיע ולמחות, "ולהרבות בתפילה על חילול ה' והתורה".

הרב אלדד שמואלי אמר לאתר: "תשאל את הערבים אם הם היו מוכנים שנוצרים יגיעו ויעשו טקסים מעל המסגדים שלהם. תשאל את הנוצרים אם הם היו מוכנים שמוסלמים יגיעו ויקראו פרקי קוראן מעל המנזר שלהם. אף אחד לא מסכים לדבר כזה. אני מבין שהשלטונות לא רוצים לריב עם הנוצרים בוותיקן, אבל על חשבון היהדות? זה לא דרך ארץ, זה לא יפה, ואני מדבר בלשון עדינה".

לידיעה ב"כיכר השבת"

להודעה באתר "הקול היהודי"איך תוכל לפעול?