סיוע נוסף

הערים החרדיות יהיו באחריות המשרד לפריפריה

השר אריה דרעי: ההחלטה תאפשר למשרדי לטפל בשכונות מצוקה וביישובים במצב סוציו-אוקונומי נמוך, שאינם נמצאים בנגב ובגליל

שר הפנים אריה דרעי ועורך העיתון החרדי משפחה יוסי אליטוב בחתונת ביתו של דרעי 21122015 צילום יעקב כהן פלאש 90 (1)שר הפנים, אריה דרעי, עם עורך העיתון החרדי "משפחה" יוסי אליטוב בחתונת בתו של דרעי. צילום: יעקב כהן, פלאש 90

הממשלה קיבלה אתמול את הצעתו של שר הפנים והפריפריה, אריה דרעי מש"ס, להרחיב את תחומי האחריות של משרדו כדי שיוכל לטפל נקודתית ביישובים ובשכונות הזקוקים לסיוע. לפי ההחלטה, המשרד בראשותו של דרעי יהיה אחראי לערים החרדיות בית שמש, ביתר עילית, אלעד, עמנואל וקרית יערים.

בעקבות ההחלטה אמר דרעי: ״ההחלטה תאפשר למשרדי – המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל – לטפל בשכונות מצוקה וביישובים במצב סוציו-אוקונומי נמוך הזקוקים לסיוע, אך אינם נמצאים בנגב ובגליל. יש יישובים ושכונות מצוקה גם במרכז הארץ, בתל אביב, לוד, בת ים וחולון, שזקוקים לסיוע ואנחנו נסייע להם ככל יכולתנו.

המשרד בראשותו של דרעי יהיה אחראי לבית שמש, ביתר עילית, אלעד, עמנואל וקרית יערים

"הפריפריה החברתית במרכז הארץ, בירושלים, ביישובים ערביים, דרוזיים וחרדיים ובאזורים נוספים תזכה כעת להטבות וסיוע בדיוק כמו שאנו נותנים ליישובים בנגב ובגליל״.

מלבד הערים החרדיות נכללות ברשימה שכונות הבוכרים ועיר גנים בירושלים, שכונת הארגזים וכפר שלם בתל אביב, אור עקיבא, קרית מלאכי ועוד. ברשימה החדשה מופיעים גם לא מעט יישובים ערביים.

"חרדים 10" מציין כי בהחלטת הממשלה נקבע כי כל הרשויות המקומיות המדורגות בין רמה 1 לרמה 4 לפי הדירוג הכלכלי-החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יוגדרו רשויות המשתייכות לפריפריה החברתית. כך יתאפשר לתת להם סיוע לא רק בהתאם לקריטריונים שלפיהם מצורפים יישובים ושכונות לפרויקט שיקום שכונות, אלא גם לפי הדירוג החברתי-הכלכלי של הלמ"ס.

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?