באנו חושך לגרש

יריקה על ילדה היא יריקה בנו

אלפים השתתפו בעצרת בבית שמש, במחאה על אפליית נשים ועל התנכלות לילדות ולתלמידות מצד חרדים קיצונים

נעמה מרגוליס, בת 8, מבית שמש עם אמה הדסה. צילום: פלאש 90נעמה מרגוליס, בת 8, מבית שמש עם אמה הדסה. צילום: פלאש 90

כ-3,000 איש הפגינו אתמול בבית שמש נגד אפליית נשים ובמחאה על התנכלויות של חרדים קיצונים לנשים ולילדות. בעצרת נאמה הדסה מרגוליס, אמה של הילדה נעמה מרגוליס, שההתנכלויות שמהן סבלה עמדו במרכז הסערה האחרונה. מרגוליס הודתה להמונים על תמיכתם.

העצרת, שבה השתתפו גם יו"ר קדימה, ציפי לבני, ויו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', התקיימה מול בית הספר "אורות לבנות", אשר הפך למוקד להתקפות של הסיקריקים. יוסי אלי וחיים גריידינגר כותבים ב-nrg, כי המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב: "לא מוותרים על בית שמש", "בית שמש עיר ציונית" ו"הדרת נשים – הקו האדום שלי".

"הרבה שאלו אותי אם בכוונתי לעזוב את בית שמש. בשום פנים ואופן לא", אמרה הדסה מרגוליס. "אני מבקשת שהעיר שלי תהיה של כולם, שכל המגזרים בעיר יהיו שווים, שישקיעו בכל המגזרים ושיבנו לכולם בצורה שווה". לדבריה, "העיר הזאת מתוכננת להיות חרדית לגמרי, בלי שאף אחד שאל אותנו, התושבים הוותיקים והשפויים. יש כאן אנשים טובים ונפלאים

יחימוביץ': מדרכות אסורות לנשים הן כתם שחור על החברה הישראלית

שרוצים לראות את כל המגזרים חיים זה לצד זה בשלום. אני מאמינה שבעזרת המשטרה והממשלה השקט, השלווה וביטחון יחזרו לבית שמש בקרוב".

לבני אמרה: "לא נוותר על בית שמש. יש מי שרוצה לרסק את חלום הציונות. אנחנו לא ניתן. יריקה בפרצוף של ילדה זה יריקה בנו, כל אבן על שוטר זו פגיעה בנו, וכל תג מחיר זה פגיעה בנו".

בנאום תקיף אמרה ח"כ יחימוביץ': "מדרכות אסורות לנשים, זה נשמע כמו סרט מדע בדיוני אבל זו מציאות. ומציאות כזאת, במדינת ישראל, במאה ה-21, היא כתם שחור על החברה הישראלית, כתם שיש לנו חובה להסיר".

בעצרת נערך טקס הדלקת נרות ב"חנוכיית השוויון", שהוצבה סמוך לבית הספר. פרט לאמה של נעמה מרגוליס, הדליקה נר גם טניה רוזנבליט שעלתה לכותרות אחרי שסירבה לעבור לחלקו האחורי של אוטובוס שיצא מאשדוד לירושלים, לבקשת חרדים. "מרגש אותי לראות את התמיכה הזאת", אמרה רוזנבליט.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?