מצג שווא במיליונים

רשת חרדית חשודה בהוצאת מיליונים מבנק לאומי במרמה

הרשת נחשפה בעקבות תלונה של הבנק. חברי הרשת זייפו מסמכים המעידים כי מצבם הכלכלי טוב וכך קיבלו מבנק לאומי הלוואות בהיקפים גדולים

סניף של בנק לאומי. צילום: דוד שי, ויקיפדיה העבריתסניף של בנק לאומי. צילום: דוד שי, ויקיפדיה העברית

יועץ משכנתאות חרדי נעצר ביום שני, בחשד שהיה מעורב בהונאה בהיקף של מיליוני שקלים. החקירה בפרשה החלה לפני כארבעה חודשים, בעקבות תלונה של בנק לאומי על הלוואות ענק שהוצאו ממנו במרמה.

"בחדרי חרדים" מדווח כי במשטרה מעריכים שהחשוד המרכזי, בן 32 המתגורר באזור ירושלים, הוציא את ההלוואות באמצעות מצג שווא. הוא נחשד בהלבנת הון, קבלת דבר במרמה, זיוף בכוונה לקבל דבר ושימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל דבר.

החשוד הוא חלק מקבוצה המונה עשרה חברים, רובם חרדים. חברי הרשת זייפו מסמכים המעידים כי מצבם הכלכלי טוב. בהסתמך על מסמכים אלה קיבלו מהבנק הלוואות גדולות. אילו

במשטרת ירושלים מעריכים כי בשנה האחרונה הוציא החשוד מהבנק כ-5 מיליון שקל

מצבם האמיתי של מבקשי ההלוואות היה ידוע לבנק, הם לא היו מקבלים הלוואות בהיקפים כה גדולים.

במחלקת ההונאה במשטרת ירושלים מעריכים כי בשנה האחרונה הוציא החשוד מהבנק כ-5 מיליון שקל. חלק מהלוואות אלה הוחזרו. בדיון בבית המשפט אישרה המשטרה כי עד כה לא נגרם נזק ממשי לבנק.

שופט בית משפט השלום דוד גבאי שאול ריכטר, שמכיר את הפרשה עוד משלב החקירה הסמויה ואף הוציא בעבר כמה צווים הקשורים לחקירה, ציין כי יעדם של הכספים אינו ברור. על פי החשד הכספים שקיבלו החשודים בפרשה לא דווחו כנדרש, ומכאן החשד להלבנת הון.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?