לעזרת גדולי האנטישמים

חדו"ש: שוב הוכח שהמפלגות החרדיות הן אויבות היהדות

"יתד נאמן", ביטאון דגל התורה, טען במאמר מערכת כי ישראל אחראית לאנטישמיות וכי יהודי העולם סובלים בגלל מדיניות הממשלה

יו''ר ועדת הכספים של הכנסת ,משה גפני מדגל התורה, מניף את אגרופו בשעת נאום במליאה. מימינו חברו לסיעה ח''כ אורי מקלב. 07.05.2012. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.יו''ר ועדת הכספים, משה גפני, עם חברו לדגל התורה אורי מקלב במליאת הכנסת.  צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מאמר המערכת של העיתון החרדי "יתד נאמן", שפורסם הבוקר תחת הכותרת "המלחמה האמיתית באנטישמיות הגואה", טוען כי מדינת ישראל היא גורם מרכזי לאנטישמיות בעולם. עורך העיתון, ישראל פרידמן, כותב: "מדינת ישראל שקמה כדי לפתור את בעיית האנטישמיות, הפכה להיות הגורם המרכזי לאנטישמיות... יהודי העולם סובלים לא בגלל דתם, אלא בגלל מדינת ישראל ומדיניותה. כל יהודי הפך אשם בגלל החלטות ממשלת ישראל ומאבקה בטרור הפלסטיני".

אתר ואלה מציין כי "יתד נאמן" הוא ביטאונה של דגל התורה, שבה חברים יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, וח"כ אורי מקלב.

בתגובה למאמר המערכת אומר מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב: "סביר שהמאמר של 'יתד נאמן' ישמש את גדולי האנטישמים וירבה אנטישמיות בעולם. ברור שכמו התבטאויות רבות של אנשי דגל התורה, הוא יגדיל את העוינות של היהודים בישראל ליהדות. שוב הוכח שהמפלגות החרדית הן מהאויבים הגדולים ביותר של היהדות".

"המסקנה הברורה מהמאמר", אומר רגב, "היא שעל דגל התורה לעזוב את הממשלה הגורמת לדעתה לאנטישמיות. קשה להבין

מנכ"ל חדו"ש: המסקנה הברורה מהמאמר היא שעל דגל התורה לעזוב את הממשלה הגורמת לדעתה לאנטישמיות

איך יכול יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, לשבת על ברז התקציבים של מדינת ישראל כשהוא יודע שעל פי האידאולוגיה של מפלגתו כל צעד וצעד שלו תורם לאנטישמיות. אין צביעות וגלגול עיניים גדולים מהמשך ההשתתפות של דגל התורה בממשלה של מדינה הגורמת לדעתה לשנאת ישראל. אבל נראה שמבחינת דגל התורה התקציבים והג'ובים מעניקים הכשר (למהדרין) לכל דבר".

לדברי רגב, "יש גם צביעות רבה בכך שראש הממשלה, המייצג כביכול את המחנה הלאומי, מכניס לממשלתו מפלגה שזו עמדתה כלפי ישראל. לקראת יום העצמאות הגיע הזמן שהקואליציה תצא לעצמאות מהשותפות עם מפלגות אנטי ציוניות דוגמת דגל התורה, ותתבסס על מפלגות הדואגות לעתיד ישראל והמפעל הציוני ואינן עוינות אותו".

במאמר המערכת כתב עוד פרידמן: "ככל שמעצבי המדיניות הישראלית ינסו להיות יותר כאחד העמים, תגבר השנאה הנוראה. צריך לדעת, שזו מעולם לא חדלה. מדינת ישראל לא תפתור את האנטישמיות וגילויה. להיפך, בניסיונותיה לפגוע בלומדי התורה, היא גורמת להתבטאויות המזוויעות שנשמעו לאחרונה".

לפי אתר "חרדים 10", בכירים ב"יתד נאמן" אמרו כי הם מתנגדים למאמר.

לידיעה בוואלה

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?