סיפורי זוועה מבית שמש

זרקו עלי לבנה, ירקו על אמא שלי

תושבי בית שמש שהשתתפו בהפגנה סיפרו על תקריות שבהן נפלו קורבן לאלימות של הסיקריקים בעיר

טניה רוזנבליט מדליקה נר חנוכה בהפגנה נגד הדרת נשים בבית שמש. 27122011 צילום: אורי לנץ, פלאש 90טניה רוזנבליט מדליקה נר חנוכה בהפגנה נגד הדרת נשים בבית שמש. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

להפגנה נגד הדרת נשים ואלימות של חרדים קיצונים בבית שמש באו לא מעט מתושבי בית שמש, חילונים ודתיים-לאומיים, שסיפרו על תקריות שבהן נפלו קורבן לאלימות של הסיקריקים.

אריאלה קסוביץ', דתייה שמתגוררת בעיר זה 15 שנה, סיפרה: "אני רצה למרחקים ארוכים ומתאמנת סביב בית שמש. לפני שנה בחור חרדי זרק עלי לבנה. הרמתי את הבלוק וזרקתי אותו חזרה עליו. הוא שוב הרים ושוב זרק, ככה שלוש פעמים. ברחתי וקראתי למשטרה, אבל הוא לא נעצר מעולם. גם עלי ירקו ברחוב, וגם על בנותי הקטנות. יש קומץ של קיצונים שחי בתוך אוכלוסייה חרדית גדולה שלא אומרת די".

אתי כהן עזבה בקיץ את בית שמש אחרי שגרה בעיר 13 שנה. "גם אני הותקפתי לפני ארבע שנים כאן ברחוב, בתפוחי אדמה ובביצים, כי אספתי לתוך המכונית נער שהותקף על-ידם אחרי שליווה בחורה ברחוב", סיפרה.

לידור, בן 18, עבר להתגורר עם משפחתו בבית שמש לפני זמן לא רב. "באתי להפגין כי אמא שלי, שנוסעת כל יום באוטובוס

הותקפתי לפני ארבע שנים בתפוחי אדמה ובביצים, כי אספתי למכונית נער שהותקף על ידם אחרי שליווה בחורה ברחוב

לירושלים, רצתה להתיישב באחד המושבים באוטובוס ונתקלה בשני נערים חרדים שירקו לידה והסתכלו עליה במבט משפיל", אמר.

קטי אלימי, חב"דניקית, אמרה כי אחת מבנותיה לומדת בבית הספר שבו לומדת נעמה מרגוליס, ילדה שסובלת מהטרדות של קיצונים חרדים. "זה הפחיד אותי מאוד, הכיוון הזה מזכיר לי מדינות כמו איראן", אמרה אלימי. "זה מוגזם, קיצוני ומסוכן. אסור שיגבילו תנועה של נשים".

בין האלפים שבאו להפגין בבית שמש היו גם כמה עשרות חרדים, גברים ונשים, שבאו למחות נגד הסיקריקים. הם נשאו כרזות בנוסח "בשלטון הסיקריקים אין אנו מאמינים", "די לאלימות" ו"חרדים מהטירוף". המפגינים החרדים הסבירו לכתבי ynet: "היה לנו חשוב להפגין נוכחות ולהבהיר קבל עם ועולם כי הציבור החרדי מקיא ומוקיע מתוכו את הבריונים הללו שמוציאים שם רע לחרדי באשר הוא".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?