עדיפה שתיקה

פרוש: מרד חרדי אם בג"ץ יבטל את חוק הגיוס

סגן שר החינוך הזהיר כי ביטול החוק עלול להביא להכרזה של היהדות החרדית על היפרדות מהמדינה

מאיר פרוש. צילום: eli segal, wikipediaמאיר פרוש. צילום: eli segal, wikipedia

סגן שר החינוך, מאיר פרוש, תקף את בית המשפט העליון ואיים כי היהדות החרדית תכריז על מרד והיפרדות מהמדינה, אם בג"ץ יחליט לבטל את גל חוק הגיוס. "מי שעוקב אחרי בג"ץ, אומר שהוא חושש שהם יהפכו את החוק. ואני אומר שאני חרד לכך שהיהדות החרדית תכריז על מרד והיפרדות מהמדינה", אמר פרוש.

במפגש גיבוש של חברי סיעתו, שלומי אמונים, בביתו בירושלים, אמר סגן שר החינוך: "שני דברים מרכזיים היו בחורף, הסכם קואליציוני להחזרת התקציבים (שקוצצו בתקופתו של יאיר לפיד במשרד האוצר) והשינוי המהותי בחוק הגיוס, ובעיקר הסנקציות הפליליות. לא נרחיב, אבל בג"ץ כבר רטן על זה. עדיפה השתיקה".  ערוץ 7 מציין כי דבריו צוטטו ברדיו קול חי.

מי שעוקב אחרי בג"ץ, אומר שהוא חושש שהם יהפכו את החוק

פרוש גם תקף את עמיתיו לסיעת יהדות התורה בכנסת מדגל התורה על התנהלותם בפרשת החינוך העצמאי. "אינני רוצה להתבטא בחריפות, אבל אי אפשר לעבור לסדר היום על הנעשה בחינוך העצמאי, יש הסכם. כל כך קשה לקיים אותו, שלחתי את זה לרבנים", אמר.

סביב מוסדות החינוך העצמאי ניטשים מאבקי שליטה בין אנשי אגודת ישראל בראשות פרוש לאנשי דגל התורה. פרוש טען כי אגודת ישראל מעניקה מענה לציבורים המזוהים עם דגל התורה. "בעלזא – בהיסטוריה הם לא היו באגו"י. אני נתתי רוטציה כשהם היו עדיין בדגל התורה, והם מעריכים את זה", אמר.

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?