עליית מדרגה

ח"כ משה גפני: נגביל את כוחו של בג"ץ

שופטי בג"ץ קבעו כי יש לאפשר טקס ברכת כוהנות בכותל המערבי בחול המועד פסח

ח''כ משה גפני צועק בהצבעה על ביטול חוק הגיוס. 23112016 צילום: יונתן סינדל, פלאש 90ח''כ משה גפני בהצבעה על ביטול חוק הגיוס בכנסת. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה תקף בחריפות את בג"ץ, שהחליט אתמול לאפשר לנשות הכותל לקיים טקס ברכת כוהנות בעזרת הנשים ברחבת הכותל המערבי בחול המועד פסח.

"בית המשפט העליון מיצב את עצמו במקום של שונאי הדת ושונאי היהדות באופן ברור וחד משמעי", אמר גפני. "הוא לא מצטדק, הוא אומר בדיוק. כל מי שיגיש בג"ץ בעניין הזה, בית המשפט העליון ייתן לו סעד, גם אם זה במחיר של שפיכות דמים, גם במחיר של פיקוח נפש, גם אם אלו דברים שסופם מי ישורנו".

"כיכר השבת" מדווח כי גפני, יו"ר ועדת הכספים, הוסיף: "לא יהיה מנוס מלהגביל את כוחו (של בג"ץ) בחקיקה. אסור לאפשר לו את ההשתלטות הזאת, שבסופו של דבר תהרוס את מדינת ישראל כמדינה יהודית וגם כמדינה דמוקרטית".

גפני: בית המשפט העליון מיצב את עצמו במקום של שונאי הדת ושונאי היהדות באופן ברור וחד משמעי

שר הפנים אריה דרעי מש"ס אמר ל"יתד נאמן": "מדובר בעליית מדרגה בפגיעה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי, באמצעות פרובוקציה זולה של מספר נשים הזויות, אשר כל מטרתה רק לגרום לפגיעה בעם היהודי. העם היהודי שרד אלפי שנים ושמר על קדושתו, לא נאפשר את חילול הקודש ובכוחות משותפים של כלל הנציגות החרדית נוכל גם להם".

מזכ"ל דגל התורה, יעקב אשר, אמר: "בג"ץ יגרום במו ידיו למלחמת דת, וזאת רק כדי למלא את רצונם וגחמותיהם של אנשים הזויים, הלוקחים כל דבר שבקדושה והופכים אותו לליצנות גמורה. הדרך היחידה של הרפורמים זהו בג"ץ, תחת מעטה כביכול של 'שוויוניות', 'חופש' וה'זכות' של כל אחד לעשות מה שהוא מעוניין. תחת המעטה הזה כביכול, בג"ץ מתחבר באופן מעשי לאג'נדה של הרפורמים, שבעצם לא מעניין אותם שום דבר שכתבו בהלכה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?