חידוש בבית שמש:

שלט אוסר על נשים ללכת ליד בית כנסת

מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב: לא נצליח לגרש את דיבוק ההפרדה כל זמן שמפלגות מדירות נשים חברות בקואליציה

שלט המבקש מנשים לא לעבור ליד בית כנסת ברחוב חזון איש בבית שמשהשלט שקובע שנשים אינן יכולות לעבור ליד בית הכנסת ברחוב חזון איש בבית שמש

חידוש בבית שמש: אסור לנשים לעבור ליד בית כנסת. שלט ברחוב חזון איש בעיר קובע: "בהוראת המרא דאתרא (רב העיר) הנשים מתבקשות לפנות למדרכה שמעבר לכביש, שלא לעבור בסמיכות.לבתי הכנסת". השלט מביא בחשבון את האפשרות שנשים יתעקשו ללכת על המדרכה האסורה ולכן הוא דורש: "בוודאי שאין להתעכב על המדרכה המשמשת מעבר לבאי בתי הכנסת".

ביום שישי צילמה הטלוויזיה הדנית את השלט לכתבה על הדרת נשים בישראל. בתגובה הוקפה הכתבת בגברים חרדים, שדרשו ממנה לעזוב את המקום ואיימו לפגע במצלמה. אחד מהם הסביר שזכותם לקבוע מי יילך על המדרכה, מכיוון שהם משלמים ארנונה.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, דרש בתגובה מעיריית בית שמש להסיר מייד את השלט הבלתי חוקי ולקנוס את בית הכנסת. "אין גבול להמצאות החולניות של הקנאים החרדים", אמר רגב. "הדרישה שנשים לא יעברו ליד בית הכנסת, כאילו המדרכה היא חלק מעזרת הגברים, היא עוד שיא בפסיכוזת ההפרדה שמתפשטת כמו מחלת נפש ויראלית בכל חלקי ישראל".

כתבת של הטלוויזיה הדנית שצילמה את השלט הוקפה בגברים חרדים, שדרשו ממנה לעזוב את המקום ואיימו לפגוע במצלמה

רגב אמר עוד: "קשה שלא להתרשם מהקלות הרבה שבה גברים חרדים עוברים לאיומים ולהטרדות נגד נשים כמו הכתבת הדנית. משהו לקוי מאוד במערכת החינוך החרדית, שמקנה את סדר העדיפויות המעוות הזה. את דיבוק ההדרה לא ניתן יהיה לגרש כל זמן שמפלגות מדירות נשים יושבות בקואליציה. הגיע הזמן שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, יבינו את ההכרח להקים ממשלה אזרחית שתעביר חוקים נגד אפליית נשים במרחב הציבורי".

באתר מאקו נכתב, כי עיריית בית שמש מסרה שאינה מעודדת את מה שכינתה "יוזמה פרטית". עם זאת, העירייה אמרה שאם היא דורשת להסיר שלט אחד – מייד מוקמים שלטים רבים נוספים, גדולים יותר, ומופצים ברחבי העיר. הניסיון מלמד, לטענת העירייה, שאין טעם להיכנס לוויכוח בעניין זה ויש להשאיר את השלט.

לידיעה באתר חדשות 2

 לידיעה באתר ThePulse

 לכתבה בערוץ 2איך תוכל לפעול?