לא מפסיקים את הזרם

בעקבות הסערה: לנדאו משך את חוק "החשמל הכשר"

שר התשתיות הסביר כי החוק, שיאפשר לרבנות הראשית להורות על הפסקת פעילותן של תחנות כוח, יפגע בסטטוס-קוו

שר התשתיות, עוזי לנדאו,  במסיבת עיתונאים. 09102011. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90שר התשתיות, עוזי לנדאו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר התשתיות, עוזי לנדאו, הנחה את מנכ"ל משרדו למשוך את הצעת החוק המכונה "חשמל כשר". לפי הצעת החוק, חברת החשמל תחויב להפעיל את תחנות הכוח שלה בהתאם לדרישות ההלכה. במצב זה, נכתב ב-ynet, תהיה לרבנות סמכות לסגור את השאלטר בכל עת שתרצה, באמצעות משגיחי כשרות שיוצבו בתחנות הכוח.

בעקבות ההצעה שהעלה שר התשתיות הצהירו למעלה מ-1,500 איש באירוע פייסבוק, שהם מתכוונים להפגין מול הכנסת ביום רביעי, 28 בדצמבר. יותר מ-18 אלף איש שיתפו את הידיעה בפרופיל הפייסבוק שלהם.

מלשכת השר נמסר, שהצעת החוק נמשכה בעקבות הדאגה שהביע לנדאו, כי בנוסח החוק המוצע קיים חשש לשינוי בסטטוס קוו. לנדאו הבהיר כי ימשיך לעמוד על כך שיימצא פתרון למצב שבו יש סכנה לחיי אדם. בכמה שכונות דתיות וחרדיות ברחבי הארץ נוהגים התושבים להתנתק בסופי השבוע מרשת החשמל הארצית ועוברים לצרוך חשמל מגנרטורים. הגנרטורים

למעלה מ-1,500 איש הצהירו באירוע פייסבוק, שהם מתכוונים להפגין מול הכנסת נגד החוק

מחוברים לבתים באופן פיראטי ומסוכן – ובמשרד התשתיות ביקשו לשים קץ לתופעה.

"מעל לכל, יש לזכור כי מטרת הצעת החוק היא מניעת סיכון חיי אדם, הנובע משימוש בחשמל פיראטי. כמי שאחראי לאספקת חשמל אמין, זמין ובטוח לתושבי ישראל, שמירה על חיי אדם הינה בעיני נושא ראשון במעלה וערך רב חשיבות", כתב השר. "איני מוציא מכלל אפשרות, שעקב זאת ייתכן שניתנה בנוסח החוק פרשנות מפליגה מדי, שעלולה לפגוע בסטטוס-קוו, ואת זאת בכוונתנו לבדוק ולתקן. בכוונתי להמשיך ולעמוד על כך שחשמל בטוח יסופק לכל תושבי ישראל בלי הבדל דת גזע ומין, ומבלי לפגוע בסטטוס-קוו".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?