על סף סגירה?

גפני מעכב תקציבים לגיור הצבאי

מנכ"ל חדו"ש, אורי רגב: גפני מנסה לתקוע מקלות בגלגלי הגיור בצה"ל, כשליחם של הרבנים החרדים המתנגדים לגיור בצבא

שר האוצר, יובל שטייניץ, מהליכוד בשיחה עם יו''ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני, מדגל התורה בשעת הצבעה על חוק ההסדרים. צילום: 15.07.09 אביר סולטן, פלאש 90משה גפני עם שר האוצר, יובל שטייניץ. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

מערך הגיור הצבאי, שגייר עד היום אלפים, עומד בסכנת סגירה. הסיבה: יו"ר ועדת הכספים בכנסת, משה גפני מיהדות התורה, מעכב העברה של מיליוני שקלים למערך.

כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", משרד ראש הממשלה, שמערך הגיור הצבאי נמצא באחריותו, העביר לפני כמה שבועות בקשה לתקציב של 20 מיליון שקל, על פי סיכום מוקדם עם משרד האוצר ומשרד הביטחון. גפני מעכב את יישום הבקשה ועד כה לא העלה אותה להצבעה.

במערך הגיור הצבאי אמרו שהתקציב שניתן לפרויקט נגמר. המשמעות: הפרויקט ייסגר וחיילים שנמצאים באמצע קורס גיור ייאלצו ללכת לדרכם.

לדברי גפני, התקציב אינו מועבר על רקע מקצועי, ולא מסיבות אידיאולוגיות. "הכסף מעוכב עד לקבלת הסברים לגבי סוגיות

משרד ראש הממשלה העביר בקשה לתקציב של 20 מיליון שקל שקל לפרויקט. אישור ההצעה מעוכב

שונות שהועלו בקשר למימוש הכספים", אמר גפני. "כשהתשובות יגיעו, הכסף יועבר".

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "גפני אולי מדבר על הצורך לבדוק נושאים מינהליים, אך ברור שהוא מנסה לתקוע מקלות בגלגלי הגיור בצה"ל. זאת כשליחם של הרבנים החרדים האשכנזים, המתנגדים לגיור בצה"ל. לא זכור שגפני חרד כל כך לאי הסדרים שהתגלו בישיבות שנחקרו על ידי המשטרה ורואי החשבון של משרד האוצר ומשרד החינוך. ההפך – הוא פועל ככל יכולתו לחבל בהמשך החקירות האלה".איך תוכל לפעול?