קרקס לכולם?

גבעת שמואל ביטלה מופע קרקס בלי נשים

קרקס מדראנו הציע להעלות הופעה שבה לא ישתתפו נשים, כדי להתחשב באוכלוסייה הדתית בגבעת שמואל. העירייה לא אישרה

מופע קרקס. צילום: doenietzomoeilijk, flickrמופע קרקס. צילום: doenietzomoeilijk, flickr

קרקס מדראנו מאיטליה הציע לקיים בגבעת שמואל 24 מופעים, מחצית מהם בהשתתפות גברים בלבד. לאחר שבעירייה נודעה התוכנית, שנועדה להתאים את מופעי הקרקס לאוכלוסייה הדתית הגדולה בעיר, היא סירבה לתת את האישורים הדרושים למפיקים. הקרקס היה אמור להופיע בעיר החודש.

המפיק של קרקס מדראנו בישראל, דורון עציוני, אמר ל"הארץ" כי בשנה שעברה היו מופעים במתכונת דומה בלוד, תחת הכותרת "קרקס חובש כיפה". לדבריו, מופעים אלה זכו להצלחה גדולה. עציוני אמר שלא חשב שהתאמת מופע לציבור הדתי תעורר התנגדות. השינויים שתוכננו כללו ביטול קטע שבו מופיעה אקרובטית בתרגילי גובה בלבוש לא צנוע. במקומה אמור להופיע קוסם. במקום שירים עם מלים בוטות בספרדית היו אמורים להישמע שירים עבריים.מודעות על המופעים במתכונת זאת כבר הופצו בעיר.

ראש העירייה, יוסי ברודני: לא אתן יד לאירוע לסקטור מסוים. אין לי זכות לעשות דבר כזה

ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני, אישר כי הורה לבטל את המופע. לדבריו, המפיקים הטעו את העירייה ולא דיווחו לה על כוונתם להתאים מופעים למגזר מסוים. כמחצית מתושבי גבעת שמואל הם דתיים וכמחציתם חילונים.

ברודני, חובש כיפה, חושש מהפרת האיזון העדין בעיר: "גבעת שמואל היא עיר מעורבת, כמו כל הערים האחרות בארץ. למה צריך להיות פרסום שונה בגבעת שמואל? אני ראש עיר של כולם ללא יוצא מן הכלל. לאף אחד מאתנו אין הלוקסוס ולא האפשרות לנסות להיות נבדל ממישהו אחר... לא אתן יד לאירוע לסקטור מסוים. אין לי זכות לעשות דבר כזה".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?