פחד ואלימות בירושלים

כתב אישום נגד סיקריק: תקיפה, התפרעות והכאת שוטר

הסיקריק יוסף מאיר חזן השתתף באפריל בתקיפה של משפחה. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום חמור

אלפי חרדים מפגינים כנגד פתיחת חניון ספרא בירושלים בשבת 06.06.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90חרדים מפגינים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

תקיפה אלימה של משפחה, הכאת שוטר והתפרעות – אלה האישומים המופיעים בכתב אישום שהוגש השבוע לבית המשפט בירושלים נגד יוסף מאיר חזן, המשתייך לסיקריקים – קבוצה קיצונית הפועלת באלימות כדי להשליט הלכות מחמירות בתחום הצניעות.

ב"כיכר השבת" מובאים קטעים נרחבים מכתב האישום, המתאר התפרעות שבה השתתף חזן. באפריל השנה הוא הצטרף לקבוצה שמנתה בין 70 ל-100 איש, שתקפו בשעות הערב משפחה. הקבוצה יידתה אבנים על בית המשפחה במשך כשעתיים. הוא צפה באחד המתפרעים, ששבר שני חלונות בבית המשפחה במוטות ברזל.

לאחר מכן נתן הנאשם לאדם כלשהו מיכל, שממנו ריסס חומר אל תוך הבית. ההורים לקחו את ילדיהם לחדר מרוחק מהמקום שרוסס. לפי כתב האישום, "הנאשם וילד נוסף שזהותו אינה ידועה למאשימה, הגיעו לקצה השני של הבית. הילד טיפס על כתפיו של הנאשם, וריסס חומר לתוך ביתו של המתלונן, דרך החלון... החומר שרוסס פגע בפניהם של הילדים. כתוצאה מריסוס החומר,

המתקהלים יידו אבנים גדולות בגודל של סלעים לתוך ביתו של המתלונן. הם אף ניסו לפגוע במתלונן באמצעות מוט ברזל

ח' והילדים הקטינים השתעלו והקיאו מספר פעמים".

כוחות של מד"א וכוחות יס"מ הגיעו למקום, כדי לחלץ את הילדים הקטינים."המתקהלים המשיכו להתפרע, ויידו אבנים גדולות בגודל של סלעים לתוך ביתו של המתלונן. הם אף ניסו לפגוע במתלונן באמצעות מוט ברזל שהכניסו דרך דלת הבית שנפרצה על ידם. כוח של מג"ב שהגיע בהמשך חילץ את המתלונן מביתו".

בעקבות ההתפרעות נהרס הבית עד היסוד. המשפחה לא שבה אליו עד היום. בשבוע שעבר, שבעה חודשים לאחר ההתפרעות, באו שני בלשי משטרה לעצור את חזן. הוא סירב למסור תעודת זהות ופרטים מלאים. חזן ניסה להכות את אחד השוטרים ואחר כך ניסה להימלט. הבלשים הצליחו לתפוס אותו, אך הוא התנגד והיכה את הבלשים. במקום נוצרה התקהלות ורבים מהנוכחים הכו את הבלשים.

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?