שיעור במודעות עצמית

ברוך השם, בתי הדין נותנים שירות מצוין. גם הרבנות

הרב הראשי, שלמה עמאר, משיב בראיון ל"הארץ" לביקורת על הרבנות: הכל פועל ללא רבב, הביקורת באה מצד קבוצות שחשו שהוליכו אותן שולל

הרב שלמה עמאר. צילום: איציק אדרי, wikipediaהרב שלמה עמאר. צילום: איציק אדרי, wikipedia

הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, עונה בראיון נרחב ל"הארץ" על הביקורת הגוברת נגד הרבנות הראשית. בתגובה לכל השאלות שהופנו אליו, כותב יאיר אטינגר, התשובה היתה אחידה ויחידה: דחייה גמורה ומוחלטת. הרבנות פועלת ללא רבב, הוא סבור. "מעמד הרבנות לא נשמט ולא משתנה כלום. בעיות שוליות תמיד היו, ובדרך כלל העבודה מצוינת והיא משתפרת והולכת, גם בבתי הדין", אמר. אחר כך הוסיף, כי בעיניו מבקרי המערכת שייכים לאחת משתי קבוצות: או שהוליכו אותם שולל ונעלם מעיניהם עד כמה השתפרה המערכת, או שהם מונעים משיקולים זרים.

"מאז שהיה משה רבנו היו חולקים עליו", אמר הרב עמאר ביחס לרבני צהר. "וכתוב שם, ‘ובני קורח לא מתו'. קורח מת, אבל נשארו לו צאצאים. תמיד יהיו מחלוקות... אני חושב שלא צריך לעשות שום שינוי דרסטי... ברוך השם, בתי הדין נותנים שירות מצוין. גם הרבנות".

אני אומר בפירוש ובכל האחריות שהרבנות היא מצוינת והדיינות היא מצוינת, הרבה יותר טובה ממה שהיה לפני הרבה שנים

ביחס לבעיות בתחום הגיור אמר עמאר: "גם בגירות (גיורים) יש עבודה יפה, אין חומרות מיותרות ואין קולות מיותרות, יש עבודה יפה גם בצבא גם באזרחי. זה הולך ומשתפר לצד החיובי. הרבנות הולכת ומתחזקת".

על הרבנות ובתי הדין הרבניים: "אני אומר בפירוש ובכל האחריות שהרבנות היא מצוינת והדיינות היא מצוינת, הרבה יותר טובה ממה שהיה לפני הרבה שנים. היא הולכת ועולה גם עם הפנים לציבור. היום גם העורכי דין והעורכות דין החילונים מודים שהעבודה בבתי דין זה ללא היכר בהשוואה למה שהיה.... . ובאמת, באמת, נעשה דבר גדול מאוד. למרות כל הוויכוחים ולמרות כל המחלוקות, יש רבנות מאורגנת, יש בתי דין מאורגנים, מאורגנים יפה מאוד".

לכתבה המלאהאיך תוכל לפעול?