סוף שבוע יבש

רובע ג' באשדוד נשאר בלי מים בגלל טענות לחילול שבת

בשכונה, שבה אוכלוסייה חרדית גדולה, התפוצץ צינור מים מרכזי. החרדים מנעו מהעירייה לתקן את התקלה בשבת

רחוב באשדוד. צילום: Ori~, wikipediaרחוב באשדוד. צילום: Ori~, wikipedia

חרדים הגרים בסמוך לרובע ג' באשדוד מנעו מעובדי העירייה לתקן תקלה בצינור מים בשבת וכך נותרו מאות תושבים ללא אספקת מים. בשעות הלילה של שבת אירע פיצוץ בצינור מים מרכזי בשכונה. בבוקר באו עובדי העירייה לתקן את הצינור, אך נתקלו בהתנגדות של תושבים חרדים. העבודות הופסקו וחודשו במוצאי שבת.

העירייה סיפקה לתושבים מים במכל, אבל אלה נגמרו כעבור זמן קצר. תושבים השחיתו צינור כיבוי אש כדי לקבל מים. ברובע ג' מתגוררים זה לצד זה תושבים ותיקים קשי יום וציבור חרדי גדול. כותבת טובה דדון ב-ynet. היחסים בין שתי האוכלוסיות מעורערים והאירוע העצים את המתיחות ביניהן.

"העירייה דאגה להביא לכאן מכל מים ובו כ-150 ליטרים", סיפר אחד התושבים. "זה נגמר בתוך דקות ומאז אין מים. תושבים

תושב השכונה: לחלק החרדי בשכונה יש מים. לא מעניין אותם שאחרים נפגעים, העיקר שלא יעבדו בשבת

הזעיקו קרובי משפחה מהעיר לסייע להם וצינור המים של כיבוי האש נפרץ. זאת בושה וחרפה שאנחנו חיים בעידן כזה, כמו חומייני. לחלק החרדי בשכונה יש מים. הקו שלהם לא נפגע, אז לא מעניין אותם שאחרים נפגעים. העיקר שלא יעבדו בשבת".

סיון מרילי, תושבת הרובע, אמרה כי כאשר עובדי העירייה הגיעו לתקן את הפיצוץ, החרדים כיתרו אותם, שרו שירי שבת וצעקו לעברם שלא יעבדו. "אנחנו, התושבים הוותיקים והחילונים, הרגשנו במיעוט ולא התקרבנו בכלל למקום האירוע. נדהמנו לראות איך עובדי העירייה התקפלו מהמקום".

מהעירייה נמסר: "אכן אירע פיצוץ מים ברובע ג' בעיר בשל צנרת ישנה. נציגי העירייה הגיעו למקום, ונתנו מענה הולם לצורכי האוכלוסייה השונים. התקלה תתוקן בצאת השבת".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?