דאגה או הדרה

ח"כ סבטלובה: להסיר מודעות מדירות נשים בבני ברק

לקראת פורים פרסם רב העיר, הרב משה יהודה לנדא, מודעות הקוראות לנערות ולנשים לא לצאת לרחובות בליל פורים

רב העיר בני ברק, הרב משה יהודה לנדא. צילום: Yeshivatitri, wikipediaרב העיר בני ברק, הרב משה יהודה לנדא. צילום: Yeshivatitri, wikipedia

חברת הכנסת קסניה סבטלובה יוצאת נגד מודעה שפרסם רב העיר בני ברק, משה יהודה לייב לנדא, הקוראת לנשים בעיר לשמור על כללי הצניעות. סבטלובה, מסיעת המחנה הציוני, קבעה בסטטוס בפייסבוק שהמודעה היא בגדר הדרת נשים ודרשה מעיריית בני ברק להסיר את המודעות שהופצו בעיר. היא גם ביקשה כי העירייה תחליף את המודעה בקריאה לנשים לצאת לחגוג.

"מתוך הניסיון מן הקורה בליל פורים ברחובות הינני פונה בזה להורים ולמחנכים ולמחנכות להזהיר את הבנות שלא תצאנה לרחובה של עיר בליל פורים, כל כבודה בת מלך פנימה, ויקיימו השמחה בביתן", כתב הרב לנדא במודעה.

"במודעה הזאת, שלמען האמת היתה נראית יופי גם בערב הסעודית או באפגניסטן, דורש רב העיר בני ברק מנשים 'שלא תצאנה לרחובות העיר בליל חג פורים'. למה? ככה. כי מקומה של אשה – בבית ושמחה, פורים ושאר תענוגות החיים הם לגברים

עיריית בני ברק צריכה להסיר את השלטים האלה, שמבזים את התרבות והמורשת היהודית

בלבד", כתבה סבטלבה.

"עיריית בני ברק צריכה להסיר את השלטים האלה, שמבזים את התרבות והמורשת היהודית ואת הנשים הגדולות בהיסטוריה שלנו", הוסיפה. "לצערנו, דבורה הנביאה, יעל אשת חבר הקיני ורות המואבייה לא היו מקבלות היום אפילו תפקיד זוטר בציבוריות החרדית בישראל... אם כך היו נוהגים בתקופת המגילה, לא היינו שומעים על אסתר המלכה, וכנראה שנס פורים לא היה מתרחש".

"כיכר העיר" מציין כי הרב לנדא מפרסם את המודעה, שלפי ידיעה באתר קוראת לנשים לשמור על כללי הצניעות, מדי שנה לקראת פורים.

אנשי חינוך בעיריית בני ברק אמרו בתגובה לפוסט של סבטלבה: "דרישתה של חברת הכנסת הכבודה מגוחכת. המודעה של רב העיר באה כדי לשמור על הנשים והבנות, מתוך דאגה אליהן, לאור העובדה שנוער שוליים מסתובב ברחובות העיר ומשתולל, ולא מתוך מטרה להדירן".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?