קשה יותר מחוק הגיוס

בניגוד לחרם, 50 מורים באו לקורס של המחוז החרדי

בשבוע שעבר הורה הרב שטיינמן כי מורים בתלמודי תורה לא ישתתפו בהשתלמויות מטעם משרד החינוך, אך רכזי טיולים חרדים באו לקורס של המשרד

ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת 10.03.2014 צילום: פלאש 90ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת. צילום: פלאש 90

כ-50 מורים שמונו לרכזי טיולים בתלמודי תורה חרדיים משתתפים היום בקורס של המחוז החרדי במשרד החינוך. השתתפותם בקורס, שמתקיים בבני ברק ועוסק בטיולים, מנוגדת לחרם שהוכרז נגד המחוז החרדי.

כתב תחנת הרדיו קול ברמה, ישורון תורג'מן, שדיווח על הפרת החרם, ציין כי בין המורים המשתתפים בקורס יש נציגים מתלמודי תורה ספרדיים ומתלמודי תורה של חסידות ויז'ניץ וחסידות בעלז.

בימים האחרונים התבטל קורס דומה, שהיה אמור להתקיים בירושלים. יוזמי החרם נגד המחוז החרדי הביאו לכך שכל המורים שהיו אמורים להשתתף בקורס הודיעו כי לא ישתתפו בו.

לפני שבוע השתתפו עשרות מנהלים של תלמודי תורה, לצד ראשי איגוד תלמודי התורה, בישיבה עם חברי הכנסת של יהדות התורה. הישיבה נועדה למחות על התנהלות המחוז החרדי במשרד החינוך. "חרדים 10" מזכיר כי יו"ר ועדת הכספים, ח"כ

גפני: יש גזירה במערכת החינוך נגדנו. גזירה שלא היתה כמוה בהיסטוריה שאנחנו מכירים

משה גפני, הציג למנהלים את הוראתו של הרב אהרן שטיינמן, שלפיה אין לשתף פעולה כלל עם מפקחי המחוז החרדי.

"זאת הגזירה הכי נוראה שיש עלינו", אמר גפני. "לא חוק הגיוס שעליו מדברים ברחוב... יש גזירה במערכת החינוך נגדנו. גזירה שלא היתה כמוה בהיסטוריה שאנחנו מכירים. לא מקום המדינה ולא אחרי זה. פשוט נכנסים באופן הכי חמור עם מפקחים ומפקחות חרדים, בתהליך שהם אומרים: אנחנו באים לטובתכם להתערב".

גפני הציג את עמדתו של הרב שטיינמן: "לא עושים השתלמויות של משרד החינוך... מי שמקבל מפקח או מפקחת – עובר על דברי של הרב שטיינמן... זו ההוראה שקיבלנו, היא חד משמעית ותואמת את ההוראה של מועצות גדולי התורה".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?