רק בכוח

תשובת הסיקריקים לגינוי האלימות – אלימות

בד"צ העדה החרדית הפיץ בשכונות החרדיות מודעות גינוי לאלימות. סיקריקים קרעו את המודעות והכו אברך בבית שמש

הפגנה של תושבי מאה שערים נגד האלימות במאבק הפנימי בושא בתי ורשה. 26.10.2011. צילום: יוסי זמיר פלאש 90.הפגנה של תושבי מאה שערים נגד האלימות בבתי ורשה. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

חברי בד"צ העדה החרדית הפיצו בימים האחרונים בשכונות החרדיות בירושלים מודעות מחאה וגינוי נגד האלימות הגוברת בשכונות גאולה, בתי ורשה ומאה שערים. צעירים המשתייכים לפלג הקיצוני "הסיקריקים" הגיבו באלימות וקרעו את המודעות.

באתר "כיכר השבת" נכתב, כי בתחילת השבוע החליטה הנהלת העדה החרדית על פרסום מודעות הגינוי מטעם הבד"צ. ההחלטה התקבלה לאחר סבב אלימות נוסף, שכלל הכאה של אחד הסיקריקים ופריצה לשטיבלאך במאה שערים.

"בחרדה שמענו על כמה מקרים של הכאות עד ריסוק איברים והיזקות לרכוש וממון ישראל, שהגיעו עד לביזוי בתי כנסיות", נכתב במודעות מטעם הבד"צ. "אוי לאוזניים שכך שומעות, שיעשו כזאת בישראל ולא יישמע קול מחאה. וכבר הזהרנו כמה וכמה פעמים שלא לעשות שום מעשי אלימות".

בתגובה למודעה הופצו בירושלים פשקווילים אנונימיים, שבהם מובעת תמיהה מדוע האלימות בירושלים משתוללת זה כשנה,

מהמודעה: אוי לאוזניים שכך שומעות, שיעשו כזאת בישראל ולא יישמע קול מחאה. וכבר הזהרנו כמה וכמה פעמים שלא לעשות שום מעשי אלימות

ועד לרגע זה לא נשמע קולם של חברי הבד"צ נגד האלימות. באתר "לדעת" מוסיפים, כי חברי הבד"צ מזהירים כי כל מי ששותף למעשי האלימות "לא יינקה בזה ובבא", וקוראים שלא ללכת בדרכי אלימות.

כבר בבוקר שאחרי פרסום ההודעה היה אירוע של התנהגות אלימה מצד הסיקריקים. שני סיקריקים באו לתלות מודעות נגד אלימות בקריה החסידית בבית שמש. אברך מ"כולל פולין" ניסה למנוע מהם לתלות את המודעות. בתגובה שלפו הסיקריקים גז מדמיע והתיזו על פניו. הם גם הכו אותו בכל חלקי גופו. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

לידיעה ב"כיכר השבת"

 לידיעה ב"לדעת"

 לידיעה על התגובה האלימה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?