פתיחת חסמים לפיתוח

דרעי: בנייה לחרדים ללא תעסוקה היא לא פתרון

בביקור בבית שמש הדגיש שר הפנים כי הקמת מבני מגורים אינה נותנת מענה לכל צורכי האוכלוסייה. הוא הדגיש כי יש להכשיר בעיר אזורים שייתנו לה תנופה כלכלית

יו''ר ש''ס אריה דרעי בכנס זכרון שנערך בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף 28.09.2014 צילום: פלאש 90יו''ר ש''ס, אריה דרעי, בכנס זיכרון בארנה בירושלים במלאת שנה לפטירתו של הרב עובדיה יוסף. צילום: פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, ביקר בבית שמש וחנך את שכונת חזון עובדיה בעיר. דרעי אמר שתנופת הבנייה בבית שמש מבורכת, אבל היא מציבה אתגר משמעותי לפרנסי העיר ולראשי משרד הפנים.

"לתת לאנשים דירות זה לא סוף הסיפור", אמר דרעי. "הם זקוקים לאפשרויות תעסוקה ולצרכים רבים. בנוסף, בית שמש, למרות היותה ממוקמת באזור מעולה, לא התברכה בשטחי מסחר ותעסוקה רבים... חייבים לשחרר את החסמים ולהכשיר בשטחה אזורים אלו, שייתנו לעיר תנופה כלכלית".

דרעי שמע מראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול מש"ס, סקירה מקיפה על הפרויקטים החדשים המוקמים בעיר

בית שמש, למרות היותה ממוקמת באזור מעולה, לא התברכה בשטחי מסחר ותעסוקה רבים

ובהם בתי כנסת, מבני ציבור ואמצעי תחבורה.

אתר "לדעת" מציין ששכונת חזון עובדיה נקראת על שמו של הרב עובדיה יוסף. אבוטבול אמר כי הרב יוסף ליווה אותו אישית בכל שלבי ההקמה של השכונה. ״השר דרעי בזמנו הכריז על בית שמש כעיר ומסייע לנו רבות. אין מתאים ממנו לחנוך את השכונה הזו", הוסיף אבוטבול.

דרעי ביקר בכמה מוסדות חינוך בבית שמש ובהם המבנים החדשים של תלמוד תורה אור לציון ותלמוד תורה יקירי ירושלים, בית הספר לבנות אהל שרה, במוסדות למען אחי ובמוסדות משכנותיך וקריית חינוך.

לידיעה ב"לדעת"איך תוכל לפעול?