קידם את ענייניו האישיים

נאמני תורה ועבודה: "להשעות את הרב אברהם יוסף "

התנועה עתרה לבג"ץ לאחר שנגד הרב אברהם יוסף הוגש כתב אישום, שלפיו ניצל את מעמדו כרב העיר חולון כדי להיטיב עם בד"צ בית יוסף שבבעלות משפחתו

הרב הספרדי של חולון אברהם יוסף ירושלים בשעור הלוויון של אביו מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף בירושלים. 13-07-2013 צילום: יונתן סינדל פלאש 90הרב הספרדי של חולון, אברהם יוסף, בשיעור הלוויין של אביו, הרב עובדיה יוסף, ב-2013. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעתירה שהגישה לבג"ץ דורשת תנועת נאמני תורה ועבודה להשעות את הרב אברהם יוסף מתפקיד רב העיר חולון. התנועה דורשת להשעות את הרב יוסף בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו, שלפיו ניצל את מעמדו כדי להיטיב עם גוף כשרות המצוי בבעלות משפחתו.

ערוץ 7 מציין כי תנועת נאמני תורה ועבודה פנתה למשרד לשירותי דת ולרבנות הראשית ודרשה את ההשעיה, אך שני הגופים התעלמו מפניותיה.

לפי כתב האישום שהגישה עורכת הדין שירי רום, הרב אברהם יוסף הנחה את הכפופים לו ברבנות בחולון לחייב בעלי עסקים לממכר בשר בחולון המבקשים לקבל תעודת כשרות למהדרין לעבוד רק עם בד"צ בית יוסף – השייך למשפחתו – בד"צ העדה החרדית או בד"צ הרב לנדאו. בין 2008 ל-2011 היה הרב אברהם יוסף גם רב העיר באור יהודה ושם נתן הנחיות דומות.

בידיעה באתר קוקר נכתב שבד"צ בית יוסף הוא בד"צ פרטי, הרשום כחברה. התנועה טוענת כי המשך כהונתו של הרב יוסף –

לפי העתירה, הרב אברהם יוסף התערב באופן בוטה לטובת בני משפחתו בעניינים הנמצאים בזיקה ישירה לליבת סמכותו כרב עיר

החבר במועצת הרבנות הראשית – חותר תחת האמון הציבורי בשירותי הדת ובמערך הכשרות הממלכתי.

לפי העתירה, הרב אברהם יוסף התערב באופן בוטה לטובת בני משפחתו בעניינים הנמצאים בזיקה ישירה לליבת סמכותו כרב עיר. הרב יוסף פעל להפוך את מערך הכשרות הממלכתי למערך החוסה תחת גופי כשרות חרדיים ולכן יש למעשיו השלכות ציבוריות קשות.

תנועת נאמני תורה ועבודה פנתה לרב הראשי ונשיא מועצת הרבנות הראשית, הרב דוד לאו, בבקשה לכנס את מועצת הרבנות הראשית כדי למנות בחולון רב אחר הנותן שירותי כשרות, עד שימוצו ההליכים המשפטיים בעניינו של הרב יוסף. הפנייה זו לא זכתה למענה וגם השר לשירותי דת, דוד אזולאי, לא השיב על פניית התנועה.

לידיעה בערוץ 7

לידיעה בקוקראיך תוכל לפעול?