קריאה לנקיטת אלימות

הורשע מחבר מסמך שבו הנחיות להצתת כנסיות ומסגדים

בית המשפט הרשיע בהמרדה ובהסתה לאלימות את משה אורבך, פעיל בנוער הגבעות, וקבע כי הוא מחבר המסמך "מלכות הזדון"

חצר כנסיית הלחם והדגים בטבחה. צילום: David Shankbone, wikipediaחצר כנסיית הלחם והדגים בטבחה, שהוצתה בקיץ. צילום: David Shankbone, wikipedia

משה אורבך, מחבר המסמך "מלכות הזדון", הורשע ביום חמישי שעבר בהמרדה, החזקת פרסום הסתה לאלימות או טרור והחזקת פרסום גזעני. המסמך מפרט שיטות להצתת כלי רכב ולשימוש בבקבוקי תבערה וכולל הנחיות מפורטות להצתת מסגדים, כנסיות ומסגדים.

"מלכות הזדון" מתאר גם כיצד יש לפגוע בעצים שנטעו ערבים, לחבל בגדרות ובעמודי חשמל שהקימו ומתאר דרכים לזיהום בורות מים המשמשים אותם.

אורבך, תושב בני ברק בן 25, נחשב לפעיל מרכזי בנוער הגבעות. הוא נעצר כשברשותו המסמך המפליל. מעצרו היה חלק מחקירת המשטרה לאחר ההצתה של כנסיית הלחם והדגים בחוף הצפוני של הכנרת, בקיץ האחרון.

המסמך מסביר כיצד יש לפגוע בעצים שנטעו ערבים ולחבל בגדרות ובעמודי חשמל שהקימו

בהכרעת הדין נקבע כי אורבך חיבר את המסמך ואף ערך בו שינויים ותיקונים מעת לעת. לפי ידיעה ב-nrg, בהכרעת הדין נכתב גם: "המסמך מכיל הסתה ברורה, קריאה בלתי מסויגת לנקיטה באלימות, עידוד לפגיעה ברורה ברכוש ונפש כלפי האוכלוסייה הערבית במדינה. הוא קורא במפורש לעשות כן ומתווה דרכי פעילות סדורות והוא מגבש את יסודות העבירות בהן הואשם".

בית המשפט דחה את טענותיו של אורבך כי לא הוא חיבר את המסמך וכי רק החזיק בו ולא התכוון להפיץ אותו.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?