הרבנות בעד טבילה פרטית

מועצת הרבנות: לא לאפשר טבילת מתגיירים מכל הזרמים

בהחלטה שנועדה לעקוף את פסיקת בית המשפט העליון דורשת הרבנות הראשית לא לאפשר טבילה של מתגיירים, כדי למנוע ממתגיירים רפורמים וקונסרביטיבים לטבול במקווה

הרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipediaהרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipedia

מועצת הרבנות הראשית החליטה לבקש מכל המועצות הדתיות ברחבי הארץ שלא לאפשר טבילה מתגיירים מכל הזרמים – ובכלל זה מתגיירים שעברו את ההליך ברבנות הראשית. באופן זה מבקשת מועצת הרבנות הראשית, שבראשה עומד הרב הראשי דוד לאו, למנוע טבילה של מתגיירים רפורמים ולהסיר את הטענה לאפליה בינם לבין אלה שמתגיירים ברבנות.

ההחלטה התקבלה בישיבת מועצות הרבנות בסוף השבוע, כשבועיים לאחר שבית המשפט העליון חייב את המועצות הדתיות בכל רחבי הארץ לאפשר למתגיירים רפורמים לטבול במקוואות שבניהולן.

"כיכר השבת" מציין כי ההחלטה מסמנת יציאה של הרבנות הראשית למאבק נגד הפסיקה שקיבל בית המשפט העליון.

ההחלטה תעמוד לבחינה משפטית, שתקבע אם בכוחה של הרבנות הראשית לכפות את עמדתה על כל המקוואות הציבוריים

עם זאת, בישיבה צוין כי ההחלטה תעמוד לבחינה משפטית, שתקבע אם בכוחה של הרבנות הראשית לכפות את עמדתה על כל המקוואות הציבוריים בישראל או שמדובר רק בהמלצה של מועצת הרבנות הראשית.

כיום פועלים בישראל כמה מקוואות שזכו במכרז, שאליהם מגיעים גרים שהתגיירו במערך הגיור הממשלתי. במועצת הרבנות מעוניינים שהמתגיירים יטבלו במקוואות פרטיים, כדי לעקוף את החלטתו של בית המשפט העליון.

בית המשפט קיבל ערעור שהגישו התנועה המסורתית (הקונסרבטיבית) והתנועה ליהדות מתקדמת (הרפורמית) ובכך אישר טבילה של מתגיירים רפורמים וקונסרבטיבים במקוואות של המועצות הדתיות.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?