"החתן גר"

זוג נרשם לנישואין בצהר, ברבנות המציאו פרטים שקריים

יותר מ-100 זוגות מאזור חיפה שנרשמו לנישואין בארגון צהר נתקלו בבעיה דומה: ברבנות בחיפה טענו כי אחד מבני הזוג אינו יהודי, או שהוא כבר נשוי

טקס נישואים. צילום: Jason Hutchens, wikipediaטקס נישואים (צילום אילוסטרציה). צילום: Jason Hutchens, wikipedia

עידו ודורין, בני זוג מאזור חיפה, נרשמו לנישואין בארגון רבני צהר. לאחר שנרשמו קיבל עידו שיחת טלפון מפתיעה מצהר. אנשי הארגון אמרו שהרבנות בחיפה פנתה אליהם ומסרה כי עידו הוא גר ושבנוסף לכך הוא נשוי. לדבריו, מדובר בטענות שקריות. "אני יהודי, אמא שלי יהודייה, הכל בסדר", אמר עידו.

חדשות 2 דיווחו כי הרבנות בחיפה מייחסת לזוגות רבים מהאזור, שנרשמו לנישואין בצהר, טענות שקריות דומות. יותר מ-100 זוגות שנרשמו לחתונה בצהר בחצי השנה האחרונה קיבלו שיחות דומות מהרבנות, שבהן יוחסו להם פרטים שקריים.

בחיפה פועלת שלוחה של צהר, המעניקה שירותים לסטודנטים. הרבנות בחיפה טוענת שהפעילות של צהר בעיר אינה חוקית. אחת הנשים שנרשמו לנישואין בצהר שוחחה עם ראש מחלקת נישואין ברבנות בחיפה וביקשה הסברים להתנהגות זו.

המשרד לשירותי דת: המשרד רואה בחומרה שימוש שאינו מקובל במסמכים

"צהר מנהל נגדנו מאבק לא חוקי", אמר לה ראש המחלקה. "מישהו עשה מעשה לא יפה, וזה חלילה לא פגע בך. נקלעת לסיטואציה לא נעימה, אנחנו מתנצלים ומבקשים ממך סליחה. חס וחלילה, זה לא יעכב אותך מלהתחתן".

מצהר נמסר כי כל הזוגות שנרשמו לנישואין בארגון יגיעו לחופה במועד המתוכנן, לאחר שהוכח כי הרישום כוזב.

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "המשרד רואה בחומרה שימוש שאינו מקובל במסמכים, גם אם הם פנימיים. הנושא ייבדק מול המועצה הדתית ומול רשם הנישואין, וככל שהדברים נכונים יינקטו צעדים משמעתיים נגד העובד".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?