אם כל חטאת

דגל התורה תוקפת את נתניהו על פגישתו עם הרפורמים

בעקבות הפגישה של ראש הממשלה עם ראשי התנועה הרפורמית איימו מנהיגי המפלגה כי ישקלו את שותפותם בקואליציה

יו''ר ועדת הכספים של הכנסת ,משה גפני מדגל התורה, מניף את אגרופו בשעת נאום במליאה. מימינו חברו לסיעה ח''כ אורי מקלב. 07.05.2012. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90.יו''ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני מדגל התורה. מימינו חברו לסיעה, ח''כ אורי מקלב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פגישתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם ראשי התנועה הרפורמית אתמול עוררה זעם במפלגות החרדיות. בראש המבקרים התייצבו נציגי דגל התורה בכנסת. "לא נוכל לעבור לסדר היום על פגישת נתניהו והרפורמים", אמר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני.

בדברים שפורסמו הבוקר בעיתון "יתד נאמן" הוסיף גפני: "אנחנו שותפים של ראש הממשלה ונזהרים בכבודו. בדברים שחשובים לו ורגישים אצלו אנחנו לא פוגעים בו, אבל אצלו אין הדדיות במה שנוגע לדברים הכי רגישים שלנו, הכי פוגעניים. כזאת היתה הפגישה המתוקשרת עם הרפורמים, שתוקעים סכין בלבה של היהדות, אנשים שמטרתם הרס היהדות וגורמים להתבוללות".

באתר "קוקר" נכתב כי גפני אמר עוד: "מבחינתנו הרפורמים זה אם כל חטאת. אמנם יש להם כסף רב והם יכולים לסייע לפוליטיקאים שונים, אבל הייתי מצפה מאותם אלה שינהגו בכבוד ובדרך

היהדות הנאמנה תעמוד כחומה בצורה נגד מגמות הרסניות אלו, כולל של ראש הממשלה

ארץ כלפי התורה הקדושה, שהרפורמים והקונסרבטיבים מנסים לפגוע בה. "היהדות הנאמנה תעמוד כחומה בצורה נגד מגמות הרסניות אלו, כולל של ראש הממשלה, ואנחנו נבחן היטב אם זה עולה בקנה אחד עם שמירת הסטטוס קוו שמעוגן בהסכם הקואליציוני בינינו".

חברו של גפני לסיעה, אורי מקלב, טען נגד נתניהו, ש"חשובים לו יותר אותם גופים עתירי ממון והשפעה מאשר העם היהודי. כנראה הוא קרוב אליהם אידיאולוגית".

מזכ"ל דגל התורה, יעקב אשר, אמר כי בענייני ביטחון ומדיניות נתניהו "מבהיר כל העת כי אין להיכנע ללחצים מחוץ לישראל ואילו במקרה זהה הוא מתרפס בפני הרפורמים". אשר גם השמיע איום מפורש: "אין ספק שהדבר מחייב אותנו לבדיקת השותפות הזאת, להעמיד את ראש הממשלה במקומו בנושא זה ויפה שעה אחת קודם".

עם זאת, מכיוון שהממשלה הנוכחית נוחה במיוחד למפלגות החרדיות, סביר להניח שאיומי הפרישה ריקים מתוכן.

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?