רעדה אחזתנו

בד"צ העדה החרדית: "הרפורמים הם לא חלק מישראל"

מכתב שפרסמו חברי הבד"צ תוקף בחריפות את החלטת הממשלה להקצות את רחבת הכותל הדרומי לתפילה רפורמית וקונסרבטיבית

נשות הכותל מתפללות לראשונה בעזרת הנשים עם ספר תורה שהועבר להן מעזרת הגברים. 30042015 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90נשות הכותל מתפללות בעזרת הנשים עם ספר תורה שהועבר להן מעזרת הגברים (צילום אילוסטרציה). צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברי בית דין צדק של העדה החרדית פרסמו מכתב חריף נגד הפשרה שאושרה בממשלה, שלפיה תוקצה רחבה בכותל הדרומי לתפילה לקהילות רפורמיות וקונסרבטיביות ולתפילה מעורבת של נשים וגברים.

"רעדה אחזתנו מן השמועה כי באה שמקציבים מקום לכופרים ורפורמים סמוך ממש למקום קודש הקודשים למרכז לעג וקלס לדת ישראל ותורתנו הק' ומנהגי דור ודור", כתבו חברי הבד"צ לאחר דיון מיוחד בעניין.

בהמשך המכתב נאמר עוד: "לא תקום ולא תהיה! וחובה על כל יהודי ברחבי תבל להודיע כי המקום אינו שלהם למסור, ולא ננוח ולא נשקוט עד שיסירו התועבה הזאת מקרבנו. ואנו קוראים לכל הרבנים ומנהיגי ישראל למחות על כבוד השי"ת".

חובה על כל יהודי ברחבי תבל להודיע כי המקום אינו שלהם למסור, ולא ננוח ולא נשקוט עד שיסירו התועבה הזאת מקרבנו

"ועוד נוסף על זה שנותנים להם תוקף בהכשרת גיורי הרפורמים, וכבר משנות דור הוקיעו אותם מכלל ישראל ואסרו להיכנס וק"ו שלא להתפלל בבתי כנסות שלהם, ושלא להכיר בהם כלל וכלל כחלק מכלל ישראל", מסכמים חברי הבד"צ לפי "כיכר השבת".

העדה החרדית אינה כינוי כולל לחרדים, אלא שם של פלג חרדי קיצוני שאינו משתתף בבחירות ואינו לוקח תקציבים מהמדינה. בראש הפלג הזה עומד בית דין רבני פרטי (בד"צ), שגם מפעיל את הכשר הבד"צ הפופולרי בד"צ העדה החרדית.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?