טרם עלה בידינו

עיריית י-ם לא מסירה שלטי צניעות ומבקשת נוסח חלופי

בית המשפט והיועץ המשפטי לממשלה קבעו כי שלטים הדורשים מנשים להתלבש בצניעות אינם חוקיים, אך העירייה לא מסרבת להסירם. ההסבר: המתיחות הביטחונית

שלט במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickrשלט צניעות במאה שערים. צילום: Ben Piven, flickr

היועץ למשפטי לממשלה הקודם, יהודה וינשטיין, קבע לפני כשלוש שנים שיש להסיר את שלטי הצניעות - שלטים שנתלו בשכונות החרדיות בעיר, הדורשים מנשים להתלבש בבגדים צנועים. גם בית המשפט קבע שהצבת שלטים אלה אינה חוקית, אבל בעיריית ירושלים לא ממהרים ליישם את הפסיקות.

השבוע כתב עו"ד חיים ג'רסי, סגן היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, למרכז הרפורמי לענייני דת ומדינה מכתב, שבו הוא מסביר מדוע השלטים לא הוסרו. בין השאר ביקש ג'רסי מהפונים להציע נוסח אחר לשלטים. "אנו מציעים כי תעבירו אלינו נוסח לשילוט חלופי, שיהא בו מחד הגנה על הערכים החשובים כמצוין במכתבייך, ומאידך יקרא להתחשבות

המצב הביטחוני מחייב הן את המשטרה והן את הפיקוח העירוני לתת תשומות אכיפתיות לעניינים דחופים יותר

ברגשות ובאמונה הדתית של התושבים בשכונה", כתב.

ג'רסי הסביר גם כי העירייה אינה יכולה להסיר את השלטים בשל המתיחות הביטחונית. "טרם עלה בידינו לקדם את הטיפול בפנייתך, שכן המצב הביטחוני מחייב הן את המשטרה והן את הפיקוח העירוני לתת תשומות אכיפתיות לעניינים דחופים יותר, ובמיוחד נכון הדבר כאשר מדובר בשלטים שקיימים זה עשרות בשנים", טען.

לפי ynet, ההסבר התקבל בתימהון במרכז הרפורמי לדת ומדינה. "במקום להסיר את שלטי הענק שמחייבים נשים להתלבש בצניעות כאשר הן צועדות ברחובות העיר, באה העירייה עם ההצעה התמוהה להמציא נוסח חדש לשלטים", אומרת עו"ד אורלי ארז-לחובסקי מהמרכז.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?