רב כמו עורך דין

רשות המסים: ממצאים מסמרי שיער בבדיקת הבד"צים

סמנכ"ל המשרד לשירותי דת הודה בדיון בוועדה לביקורת המדינה כי למשרד אין תיעוד של הבד"צים הפועלים בישראל

אולם שמחות ובו שלטים המכריזים על כשרות המזון. צילום: יעקב, ויקיפדיהאולם שמחות ובו שלטים המכריזים על כשרות המזון (תצלום אילוסטרציה). צילום: יעקב, ויקיפדיה

סמנכ"ל רשות המסים, רני חכם, אמר כי כשהרשות פנתה למשרד לשירות דת בבקשה לקבל את רשימת הבד"צים, היא קיבלה תשובה "אוורירית". לדבריו, בעקבות התשובה פעלה הרשות באופן עצמאי. "כרגע יש בידינו רשימה של 26 בד"צים פעילים, וכבר התחלנו לפעול בעניין. רק שניים מהם פעלו כעמותה". חכם הוסיף כי יש בד"צים אשר בבדיקה של רשות המסים בעניינם "עלו נתונים מסמרי שיער".

בדיון, שהתקיים בוועדה לביקורת המדינה בכנסת, התייחס ראש רשות המסים, משה אשר, לחוזר שפורסם לפני כחצי שנה, שבו נקבע כי רשות המסים תגבה מס מרבנים ומקובלים המעניקים שירותי דת. "כאשר נותנים שירות בתחום הדת, מבחינת הרשות הדבר דומה לכל נותן שירות כמו עורך דין ורואה חשבון", אמר אשר לפי ידיעה ב- nrg. "בתעשיית המקובלים יש ציפייה לקבלת

ראש רשות המסים: יש כאן הרבה כסף שמתגלגל, אשר צריך להגיע לקופת המדינה

כסף ולכן הכסף לא יכול להתקבל כמתנה. יש כאן הרבה כסף שמתגלגל, אשר צריך להגיע לקופת המדינה. החוזר משקף את המצב הקיים בחוק, ייתכן ואכן צריך לתקן את החוק בעניין. שלחנו למאות אנשי דת דרישה לקבלת דו"חות על מצבם. בהכנסות לא ראינו דבר, אך בהצהרת הון ראינו את כל הנכסים".

סמנכ"ל המשרד לשירותי דת, משה דגן, המועמד לתפקיד מנכ"ל הרבנות הראשית, הודה כי אין בידי משרד הדתות תיעוד של הבד"צים השונים. נציג מבקר המדינה חנן פוגל, התייחס לסוגיה זאת ואמר: "ישנו חשש שמה שהיה הוא שיהיה וימשיכו להצהיר על קבלת כספים כמתנות ועל כן יש להסדיר בחקיקה את המיסוי".

לידיעה ב- nrgאיך תוכל לפעול?