על חשבון האשה

מנהיג "יחד" תוקף בחריפות מנהג האברכים לא לעבוד

הרב מאיר מאזוז אמר: "המנהג הזה שהוא יישב רק בכולל ולא יביא פרוטה אחת, הבחור מביא כמה גרושים, זה לא טוב"

ראש רשימת יחד העם איתנו ח''כ אלי ישי והמנהיג הרוחני של מפלגתו ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מאזוז בכינוס של המפלגה בבני ברק 25.12.2014 צילום: יעקב נאומי פלאש 90ראש יחד, אלי ישי, והמנהיג הרוחני של המפלגה, הרב מאיר מאזוז, בכינוס בבני ברק. צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

הרב מאיר מאזוז, המנהיג הרוחני של תנועת "יחד" בראשות אלי ישי, תקף את מנהגם של האברכים שאינם יוצאים לעבוד כדי לפרנס את משפחתם. הרב מאזוז גם יצא נגד הדרישה של אברכים לקבל דירה למגורים. "יחד" התמודדה בבחירות האחרונות, אך לא עברה את אחוז החסימה.

"המנהג הזה שהוא יישב רק בכולל ולא יביא פרוטה אחת, הבחור מביא כמה גרושים, זה לא טוב, זה לא טוב. והאשה עובדת בשבילו, זה לא טוב… אבל הוא חתם על כתובה... ויזון ויעבוד… צריך למצוא עבודת קודש", אמר מאזוז.

מאזוז, ראש ישיבת כסא רחמים, המשיך: "אם סופר – יכול לכתוב מזוזות ולפרנס טוב, אם חזן וה' נתן לו קול טוב

אם סופר – יכול לכתוב מזוזות ולפרנס טוב, אם חזן וה' נתן לו קול טוב – יכול לפרנס

– יכול לפרנס. אבל לשבת בכולל ואשתו זה ה'מן' שלו, מביאה לו אוכל?"

לפי חרדים 10, מאזוז תקף את האברכים הדורשים מאביה של רעייתם לקנות להם דירה. "במיוחד אם עושה תנאי עם חותנו, אני צריך דירה למגורים, דירה להשכרה שיהיה לי מה לפרנס, מאיפה יביא לך? מה הוא, המלך אחשורוש? מאיפה יביא לך כסף?

"אז חותנו זה העבד שלו, ואשתו זה השולחן שלו, איך מענישים אותו מהשמים? מביאים לו המון בנות. כל בת אחת דורשים ממנו המון כסף, הון תועפות, מה שעשית לחמיך – יעשו לך מהשמים. תהיה בן אדם".

לידיעה בחרדים 10איך תוכל לפעול?