מבקר המבקרים

מזל שאפרים הלוי התקיף אותנו

עזריאל שטיינר מתאר ב"בחדרי חרדים" איך שירתו ההתקפות על ראש המוסד לשעבר את מנהיגי ש"ס ויהדות התורה

ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי. צילום: משה שי, פלאש 90ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי. צילום: משה שי, פלאש 90

דבריו של ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי, כי ההקצנה החרדית מהווה סכנה גדולה יותר מהאיום האיראני, תרמו רבות לפופולריות של הפוליטיקאים החרדים, כותב עזריאל שטיינר באתר "בחדרי חרדים".

לדברי שטיינר, אף על פי שהציבור החרדי סובל הרבה יותר מהחילונים מתופעות כמו הסיקריקים, שהולכים ומקצינים, או "אמא טליבאן", הפוליטיקאים החרדים מצאו בהתבטאותו של הלוי גורם מאחד ומלכד.

"מעוררת תמיהה במיוחד תגובתו של סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, שקרא לראש הממשלה ולשריו לגנות את דבריו של הלוי ולהתנער מהם", כותב שטיינר בטור אישי. "מה לך כי תלין, ח"כ ליצמן? הרי הציבור שאתה מייצג סובל מתופעת הסיקריקיזם הקיצונית שבעתיים מכל ציבור אחר. אתה היית

מה לך כי תלין, ח"כ ליצמן? הרי הציבור שאתה מייצג סובל מתופעת הסיקריקיזם הקיצונית שבעתיים מכל ציבור אחר

אמור להיות הראשון לחזק את דבריו".

גם ח"כ משה גפני, שפנה ליועץ המשפטי לממשלה וביקש לחקור את התבטאותו של הלוי, היה צריך להפנות את חצי הביקורת שלו לחברה החרדית. בש"ס ראו את תגובותיהם של אנשי יהדות התורה ולא יכלו לשתוק. יו"ר התנועה, השר אלי ישי, הזהיר כי "מלים יכולות להרוג" ואילו עמיתו, שר השיכון אריאל אטיאס, דרש מהלוי "לחזור בו מהדברים".

הפוליטיקאים החרדים היו צריכים להיות להעלות על סדר היום תופעות כמו נטילת פרוטקשן מבעלי עסקים במאה שערים, ולא להמתין להלוי, כותב שטיינר.

למאמר המלאאיך תוכל לפעול?