אורחות לרגע

"קול ברמה" תקצה לנשים... שעת שידור בשבוע

תחנת הרדיו החרדית מתמודדת עם הביקורת על הדרת נשים משידוריה באמצעות תוכנית שבועית שבה משולבות נשים

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrקול ברמה. צילום: zeevveez, flickr

תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" החלה השבוע לשדר תוכנית בעלת אופי מיוחד. בתוכנית זאת, בניגוד למדיניות הנהוגה בתחנה, יכולות נשים לעלות לשידור. למעשה, התחנה תאפשר לנשים לדבר ברדיו רק שעה בשבוע. התוכנית, "כותרת ראשית", הושקה יומיים לפני דיון בוועדה למעמד האשה בכנסת, שאמור לעסוק בשילוב נשים בשידורי התחנה.

"כותרת ראשית" משודרת מדי יום בשעות הבוקר, אבל נשים ישולבו בה רק בימי ראשון. ביום ראשון השבוע עלו לשידור חברות הכנסת מירי רגב מקדימה וציפי חוטובלי מהליכוד. מנהלי "קול ברמה" הודיעו, כי מלבד השעה השבועית, נשים לא יעלו לשידור ולא יועסקו כמגישות תוכניות.

"התחייבנו לשעה אחת שבה יעלו נשים", אמר מנהל התוכניות בתחנה, אבי מימרן. "מעבר לכך, המערכת תקבע בהתאם לשיקולים פנימיים אם להעלות נשים לשידור. יש בידינו סקר שלפיו אם נעלה נשים לשידור, 55% מהמאזינים יעזבו אותנו.

מנהל התוכניות בתחנה, אבי מימרן: יש בידינו סקר שלפיו אם נעלה נשים לשידור, 55% מהמאזינים יעזבו אותנו

 אנחנו צריכים שהשידורים יהיו מותאמים למגזר החרדי".

נתי טוקר מציין ב-"TheMarker", כי בניגוד ל"קול ברמה", תחנת הרדיו החרדית "קול חי" מעלה נשים לשידור ומעסיקה נשים כמגישות.

בדצמבר 2010 החל הדיון הציבורי סביב "קול ברמה", לאחר שהאגודה לזכות הציבור לדעת פנתה לרשות השנייה והתריעה שתחנת הרדיו, המזוהה עם ש"ס, מקיימת אפליה מגדרית. יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת, פרופ' אלי פולק, אמר בתגובה להודעת "קול ברמה", כי באגודה "שמחים שהנהלת התחנה הבינה כי המצב הנוכחי אינו יכול להימשך, אבל ההצעה שלהם היא בדיחה עלובה וניסיון מביך לחמוק מדיון".

מהרשות השנייה נמסר: "מועצת הרשות השנייה קבעה כי יש להסדיר תהליך של השמעת נשים בשידורי רדיו 'קול ברמה' והנחתה את הנהלת הרשות לקבוע הנחיות ליישום תהליך זה, תוך דיאלוג עם הנהלת התחנה".

לידיעה המלאהאיך תוכל לפעול?